НОВИНИ

Едвард Лукас: Замість серйозних внесків у світову безпеку Європа сипле порожніми балачками про автономію

Плутані, легковажні розмови про «автономію» мало що означають, коли міграція, зміна клімату, гуманітарні катастрофи та технологічні зміни постійно нагадують європейцям про висококонкурентний, небезпечний і взаємопов’язаний зовнішній світ.

Замість серйозних внесків у світову безпеку Європа сипле порожніми балачками про автономію, що виливаються в ідею європейської армії — безглуздого військового утворення, яке загрожує послабленням НАТО у час, коли він повинен діяти більше, а не менше. Про на сторінках Тижня пише Едвард Лукас, старший віце-президент Центру аналізу європейської політики (СЕРА, Варшава й Вашингтон).

 

Він зауважив, що за таких похмурих обставин доволі легко впасти у відчай. Але слід пам’ятати, що Захід пережив холодну війну, коли був у значно гіршій формі, ніж тепер. СРСР — серйозний стратегічний противник, що контролював пів-Європи і наганяв страху на весь світ. Росія дошкуляє, але не становить загрози. Успіхів вона досягає завдяки блефу, а не справжній моці. Розкол у трансатлантичній спільноті теж не новинка. Європа трималася осторонь холодної війни США в Латинській Америці, Африці та Азії. Франція вийшла з НАТО 1966 року і не поверталася аж до 2009-го.

 

«Плутані, легковажні розмови про «автономію» (стратегічну чи ще якусь) мало що означають, коли міграція, зміна клімату, гуманітарні катастрофи та технологічні зміни постійно нагадують європейцям про висококонкурентний, небезпечний і взаємопов’язаний зовнішній світ. Подобається нам чи ні, а ці загрози вимагають злагодженості, рішучості та сильного трансатлантичного альянсу», — наголосив Лукас.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.