НОВИНИ

Могеріні закликала Росію звільнити екіпажі українських кораблів "без умов і негайно"

Політик вкотре закликала до деескалації ситуації.

Високий представник ЄС з питань зовнішньої політики та політики безпеки Федеріка Могеріні заявила, що інцидент за участю Росії в районі Керченської протоки став порушенням загальних засад ОБСЄ. Про це вона заявила у четвер, 6 листопада, передає Інтерфакс-Україна.

 

"Нещодавні події в Азовському морі спричинили значне занепокоєння і є ще одним випадком, коли наші загальні засади порушуються", - сказала Могеріні.

 

Також Могеріні закликала до деескалації ситуації та звільнення затриманих кораблів, їхніх екіпажів й обладнання "без умов і негайно". Вона також наголосила, що ЄС зберігає прихильність сталому політичному вирішенню конфлікту на сході України.

 

"Ми продовжуємо закликати до повної імплементації Мінських домовленостей усіма сторонами, і ми чітко дали зрозуміти, що так звані вибори на не підконтрольних уряду територіях на сході України є незаконними та підривають зобов'язання, прийняті в рамках Мінських домовленостей", - заявила вона.

 

Нагадаємо, 5 грудня високий представник ЄС з питань зовнішньої політики та політики безпеки Федеріка Могеріні повідомила, що в Європейському союзі досі тривають дискусії щодо запровадження нових санкції проти Росії через напад на українські кораблі та моряків поблизу Керченської протоки, але поки жодних рішень не прийнято.

 

25 листопада прикордонні кораблі РФ здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України. Так, кораблі ВМС України у складі двох малих броньованих артилерійських катерів та рейдового буксиру здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря. Російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, в результаті якого пошкоджено головний двигун корабля, обшивку та леєрне огородження, втрачено рятувальний плотик. Згодом російські кораблі відкрили вогонь по корабельній групі Військово-морських сил ЗС України під час виходу з Керченської протоки, внаслідок чого є поранений.