НОВИНИ

Понад 300 угод між Україною та Росією залишаються діючими - МЗС

За словами речниці МЗС, із 2014 року між Україною та Росією було укладено 453 угоди.

Станом на грудень 2018 року діючими є 314 угод між Україною та Російською Федерацією. Про це повідомила речниця Міністерства закордонних справ Катерина Зеленко, передає РБК-Україна.

 

"Станом на сьогодні діє 314 угод з Російською Федерацією... На розгляді МЗС перебуває понад 43 угоди, які підлягають денонсації", - сказала Зеленко.

 

За її словами, із 2014 року між Україною та Росією було укладено 453 угоди. Речниця МЗС наголосила, що за дорученням президента міністерство наразі продовжує глибоку інвентаризацію договірно-правової бази з РФ. 

 

"Але з початку збройної агресії та окупації Росією частини  території нашої держави, за ініціативи МЗС розпочато процес інвентаризації договірно-правової бази, який триває дотепер. На сьогоднішній день українська сторона прийняла рішення про припинення  або зупинення дії 48 двосторонніх угод та програм з РФ. Ми виконали всі процедури і прийняли рішення про припинення цих угод. Втім, рішення прийнято, але розірвання договорів - це тривалий процес", - повідомила Зеленко. 

 

Нагадаємо, у середу, 5 листопада, Комітет Верховної Ради у закордонних справах рекомендував ухвалити за основу та в цілому  законопроект  "Про припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією".

 

19 вересня в Україні набув чинності указ Порошенка про рішення РНБО  про непродовження договору про дружбу з РФ.

 

21 вересня Міністерство закордонних справ України направило Росії ноту про припинення дії Договору про дружбу і співробітництво.

 

Згодом президент Петро Порошенко повідомив, що доручив поширити ноту про припинення дії Договору про дружбу і співробітництво між Україною та РФ як офіційний документ Генасамблеї ООН. 

 

Нагадаємо, 26 листопада Верховна Рада Україна ухвалила закон про введення воєнного стану у десяти областях України з 26 листопада. 28 листопада Порошенко підписав закон про затвердження указу "Про введення воєнного стану в Україні". Так, в Україні офіційно запроваджений воєнний стан, закон про затвердження указу президента України "Про введення воєнного стану в Україні" 28 листопада опублікований у спеціальному випуску офіційної газети Верховної Ради "Голос України".