НОВИНИ

Стало відомо, коли суд ЄС винесе рішення про можливість відмови від Brexit

Лондон може скасувати Brexit в односторонньому порядку, відкликавши застосування статті 50 Договору про ЄС.

Суд Європейського Союзу винесе остаточне рішення щодо того, чи може Велика Британія в односторонньому порядку скасувати Brexit напередодні голосування щодо угоди про вихід з ЄС. Про це повідомляє британське видання The Independent.

 

Зазначається, що Суд ЄС винесе рішення у понеділок, 10 грудня о 8:00 за лондонським часом.

 

Так, у висновку генерального адвоката Суду ЄС йшлося, що Британія може скасувати Brexit в односторонньому порядку, відкликавши застосування статті 50 Договору про ЄС. Ця можливість продовжує існувати доти, доки формально не буде укладено угоду про вихід.

 

Водночас юристи ЄС наполягали на тому, що Британія потребує голосування держав-членів для того, щоб відмовитися від Brexit. 

 

Раніше  президент Європейської ради Дональд Туск повідомив, що на саміті країн ЄС, який проходив у Брюсселі сьогодні, 24 листопада, було схвалено угоду про Brexit.

 

Як повідомлялося, 19 листопада голова делегації ЄC в переговорах щодо Brexit Мішель Барньє заявив, що 27 міністрів країн-членів ЄС підтримали проект угоди про вихід Великої Британії з ЄС. 

 

Своєю чергою, міністр закордонних справ Іспанії Хосе Боррель повідомив, що Мадрид підтримає угоду про вихід Британії з ЄC, якщо будуть проведені переговори щодо Гібралтару. 

 

Додамо, під час референдуму 24 червня 2016 року 51,9% британців проголосували за вихід Великої Британії з ЄС (Brexit). При цьому 62% Шотландців висловилися за збереження британського членства в ЄС, а 32% виступили за Brexit. ​Правляча в регіоні Національна партія закликала до проведення окремого референдуму, якщо позиція Шотландії буде прогнорірована під час переговорів з Брюсселем щодо Brexit. 13 грудня 2017 року Європарламент проголосував за початок другого етапу переговорів щодо виходу Великої Британії з Європейського союзу.