НОВИНИ

Сьогодні Рада розгляне припинення Договору про дружбу з Росією

Раніше комітет ВР у закордонних справах рекомендував ухвалити за основу та в цілому відповідний законопроект.

У четвер, 6 грудня, Верховна Рада України має розглянути президентський законопроект про припинення дії договору про дружбу, партнерство і співпрацю з Росією. Про це йдеться у порядку денному парламенту.

 

Законопроект передбачає припинення дії договору з 1 квітня 2019 року, тобто відмову від продовження договору, дія якого спливає 31 березня 2019 року.

 

 

Крім того, на розгляд парламенту запропоновано ще два альтернативних законопроекти.

 

Нагадаємо, у середу, 5 листопада, Комітет Верховної Ради у закордонних справах рекомендував ухвалити за основу та в цілому  законопроект  "Про припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією".

 

19 вересня в Україні набув чинності указ Порошенка про рішення РНБО  про непродовження договору про дружбу з РФ.

 

21 вересня Міністерство закордонних справ України направило Росії ноту про припинення дії Договору про дружбу і співробітництво.

 

Згодом президент Петро Порошенко повідомив, що доручив поширити ноту про припинення дії Договору про дружбу і співробітництво між Україною та РФ як офіційний документ Генасамблеї ООН. 

 

Нагадаємо, 26 листопада Верховна Рада Україна ухвалила закон про введення воєнного стану у десяти областях України з 26 листопада. 28 листопада Порошенко підписав закон про затвердження указу "Про введення воєнного стану в Україні". Так, в Україні офіційно запроваджений воєнний стан, закон про затвердження указу президента України "Про введення воєнного стану в Україні" 28 листопада опублікований у спеціальному випуску офіційної газети Верховної Ради "Голос України".