НОВИНИ

США готуються направити у Чорне море військовий корабель - CNN

Військові США звернулись до Держдепу, щоб проінформувати Туреччину про можливі плани заходу військового корабля США в Чорне море.

Сполучені Штати почали проводити необхідну підготовку до направлення військового корабля у Чорне море через посилення напруженості в регіоні після захоплення Росією українських кораблів та моряків. Про це повідомляє CNN.

 

Військові США звернулись до Державного департаменту, щоб проінформувати Туреччину про можливі плани заходу військового корабля США в Чорне море. За словами американських чиновників, це є реакцією Сполучених Штатів на дії Росії проти України поблизу Керченської протоки. Чиновники також пояснили, що сенс повідомлення полягає в тому, щоб надати флоту можливість перемістити військовий корабель у цей регіон, але цей варіант не обов'язково буде обраний.

 

Зазначається, що США зобов'язані повідомити про це Туреччині відповідно до Конвенції Монтре від 1936 року, яка регулює проходження військових суден через Босфор і Дарданелли, що з'єднують Середземне море з Чорним морем.

 

Нагадаємо, 25 листопада прикордонні кораблі РФ здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України. Так, кораблі ВМС України у складі двох малих броньованих артилерійських катерів та рейдового буксиру здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря. Російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, в результаті якого пошкоджено головний двигун корабля, обшивку та леєрне огородження, втрачено рятувальний плотик. Згодом російські кораблі відкрили вогонь по корабельній групі Військово-морських сил ЗС України під час виходу з Керченської протоки, внаслідок чого є поранений. 

 

Крім того, у ВМС ЗС України повідомили, що за оперативною інформацією малі броньовані артилерійські катери “Бердянськ”, “Нікополь” вражені вогнем противника та втратили хід. Рейдовий буксир “Яни Капу” також примушений до зупинки. Кораблі захоплені спецназом РФ. У неділю станом на 22:00 через російську агресію в Азовському морі поранено шість українських військовослужбовців.  27 листопада стали відомі імена військових РФ, які атакували українські судна.

 

27 листопада голова Служби безпеки України Василь Грицак підтвердив інформацію про перебування на борту кораблів ВМС України, які були незаконно атаковані та захоплені Росією у Керченській протоці 25 листопада, працівників військової контррозвідки СБУ.

 

Також 27 листопада  слідчі Служби безпеки України в Одеський області та прокурори Військової прокуратури Південного регіону України оголосили підозру вісьмом військовим Прикордонної служби ФСБ та Збройних сил РФ, їм інкримінують ведення агресивної війни, замах на злочин та умисне вбивство.