НОВИНИ

У Британії представили докази продажу особистих даних користувачів Facebook

Внутрішні документи були надані парламентарям Британії в рамках позову компанії Six4Three LLC проти Facebook.

У Великій Британії оприлюднили 250 сторінок внутрішнього листування менеджменту компанії Facebook Inc., як доказ надання спеціального доступу до даних користувачів соцмережі з метою їх продажу низці компаній. Про це повідомляє Financial Times.

 

Як зазначається, докази опублікував парламент Британії. Виходячи з особистих бесід топ-менеджменту соцмережі, включаючи засновника Facebook Марка Цукерберга, компанія внесла до "білих списків" низку фірм, включаючи Netflix і Airbnb, для розповсюдження їм особистих даних користувачів.

 

У звіті парламентського комітету з цифрових технологій, культури, медіа та спорту йдеться, що Facebook намагався зробити все можливе, щоб користувачі не дізналися, що їхні дзвінки записуються, а текстові повідомлення збиралися під час оновлення мобільних пристроїв на системі Android.

 

Згідно з повідомленням, внутрішні документи були надані парламентарям Британії в рамках позову компанії Six4Three LLC проти Facebook.

 

Своєю чергою, прес-секретар Facebook заявила, що "документи, зібрані для справи, є лише частиною історії і представлені таким чином, що це вводить в оману без додаткового контексту".

 

Як повідомлялося 4 квітня у Facebook заявили, що компанія Cambridge Analytica, ймовірно, незаконно отримала доступ до даних близько 87 мільйонів користувачів.

 

11 квітня стало відомо, що виконувач обов’язків генерального директора Cambridge Analytica Олександр Тайлер пішов у відставку. 3 травня стало відомо, що компанія з аналізу даних Cambridge Analytica, яка в період виборів президента США співпрацювала з Дональдом Трампом, а також незаконно отримала дані понад 87 млн користувачів Facebook, повідомила, що припиняє свою роботу. 

 

Комітет з енергетики та торгівлі Палати представників Конгресу Сполучених Штатів Америки заявив, що розробник та очільник найбільшої соціальної мережі Facebook Марк Цукерберг 11 квітня надасть свідчення про виток даних понад 50 млн користувачів і скандалу з Cambridge Analytica. 

 

Нагадаємо, 3 квітня засновник Facebook Марк Цукерберг повідомив, що на усунення проблеми з витоком даних понад 50 млн користувачів соцмережі піде кілька років. 

 

17 березня стало відомо про те, що фірма Cambridge Analitica, яка в період виборів президента США співпрацювала з Дональдом Трампом, незаконно отримала дані 50 млн користувачів Facebook. Ці дані використовувалися для з'ясування політичних уподобань виборців і показу їм політичної реклами.

 

23 березня слідчі британського управління із захисту інформації (Information Commissioner's Office, ICO) провели обшуки в офісах компанії Cambridge Analytica, яку звинувачують у несанкціонованому зборі даних користувачів Facebook з метою впливу на вибори США у 2016 році.

 

25 березня розробник та очільник найбільшої соціальної мережі Facebook Марк Цукерберг опублікував у шістьох національних газетах Британії вибачення за скандал з витоком даних користувачів. 

 

Крім того, 26 березня  Федеральна торговельна комісія (FTC) США повідомила, що проводить "непублічне" розслідування щодо компанії Facebook, яке пов'язаного з витоком даних користувачів. За даними ЗМІ, FTC почала перевірку компанії Facebook Inc. щодо можливих порушень укладеної з відомством угоди про конфіденційність. FTC має намір з'ясувати, чи соцмережа дозволяла скандальній британській аналітичній компанії Cambridge Analytica отримувати персональні дані користувачів. Cambridge Analytica проводила аналіз даних понад  51 млн громадян, які є користувачами Facebook. Комісія підозрює, що використані дані могли призначатися для президентської кампанії в США 2016 року.