НОВИНИ

Генсек НАТО заявив, що Росія має останній шанс повернутися до дотримання ракетного договору

Столтенберг також повідомив про необхідність шукати діалог і без договору.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг повідомив, що Росія має останній шанс повернуться до дотримання Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності. Про це в середу, 5 грудня, повідомляє прес-служба НАТО.

 

"У Росії тепер є останній шанс повернутися до дотримання Договору про РСМД, але ми також повинні шукати діалог і без договору", – наголосив Столтенберг.

 

Як повідомлялося, 4 грудня державний секретар США Майк Помпео повідомив, що Вашингтон протягом 60 днів перестане дотримуватися положень Договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності (INF), якщо Росія не повернеться до виконання взятих на себе зобов'язань. Своєю чергою, країни НАТО заявили, що Росія порушує відповідний договір.

 

Нагадаємо, Трамп заявив, що США виходять з договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності з РФ.

 

4 жовтня голова Пентагону Джеймc Меттіс заявив, що розгортання Росією ядерних ракет з порушенням Договору INF є "неприйнятним", і якщо Москва не повернеться до виконання своїх зобов'язань, Вашингтон повинен буде вживати заходів.

 

 Також США передали Росії список питань щодо виконання Договору INF, зробивши це за кілька днів до оголошення про намір вийти з нього.