НОВИНИ

Комітет ВР підтримав законопроект щодо припинення Договору про дружбу з Росією

Заступник голови МЗС зауважив, що припинення чинності Договору на більш ранніх етапах російської агресії було недоцільним.
У середу, 5 листопада, Комітет Верховної Ради у закордонних справах рекомендував ухвалити за основу та в цілому  законопроект  "Про припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією". Про це повідомляє Укрінформ.
 
 

Присутній на засіданні заступник міністра закордонних справ Василь Боднар поінформував, що на сьогодні не залишилося практично жодного положення Договору, якого б Російська Федерація не порушила.

 

 

Він зауважив, що припинення чинності Договору на більш ранніх етапах російської агресії було недоцільним, оскільки зашкодило би належній підготовці судового позову України проти Росії, його обгрунтуванню, створенню необхідної доказової бази та подання до міжнародних судових інстанцій.

 

Як повідомлялося, 3 грудня президент Петро Порошенко вніс у Верховну Раду законопроект про припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Росією

 

19 вересня в Україні набув чинності указ Порошенка про рішення РНБО  про непродовження договору про дружбу з РФ.

 

21 вересня Міністерство закордонних справ України направило Росії ноту про припинення дії Договору про дружбу і співробітництво.

 

Згодом президент Петро Порошенко повідомив, що доручив поширити ноту про припинення дії Договору про дружбу і співробітництво між Україною та РФ як офіційний документ Генасамблеї ООН. 

 

Нагадаємо, 26 листопада Верховна Рада Україна ухвалила закон про введення воєнного стану у десяти областях України з 26 листопада. 28 листопада Порошенко підписав закон про затвердження указу "Про введення воєнного стану в Україні". Так, в Україні офіційно запроваджений воєнний стан, закон про затвердження указу президента України "Про введення воєнного стану в Україні" 28 листопада опублікований у спеціальному випуску офіційної газети Верховної Ради "Голос України".