НОВИНИ

Прикордонники не пустили в Україну двох російських журналісток

Громадянки Росії не надали аргументів, які б переконали працівників ДПСУ, що вони дійсно повинні бути в зоні ООС.

Кореспондента російського телеканалу "Дождь" Євгенію Зобніну та головного редактора сайту "Такие дела" Анастасію Лотарьову не пустили в Україну через те, що вони не підтвердили мету свого візиту. Про це повідомив речник Держприкордонслужби Олег Слободян, передає Українська правда у середу, 5 листопада.

 

"Вони їдуть в зону ООС, їдуть в область, де впроваджено воєнний стан. При цьому досить розмито розуміли, чим вони там будуть займатися, не мали ані акредитації штабу ООС, ані підтвердження мети свого візиту від жодного з уповноважених державних органів України", – пояснив  Слободян.

 

Він підтвердив, що у російських журналісток були запрошення від громадських організацій, але підкреслив, що такі документи можуть допомагати прикордонникам, але не є "відправною точкою для того, щоб рішення було прийнято".

 

"Журналістки не надали тих аргументів, які б переконали прикордонників, що дійсно вони повинні бути в зоні ООС, в області, де впроваджено воєнний стан, і що дійсно їхня робота в цьому районі лежить в полі національних інтересів України", – уточнив Слободян.

 

Водночас він не підтвердив, чи дійсно Лотарьовій, як вона стверджувала у  Facebook, ставили питання про "Голодомор, українських моряків та Боінг".

 

Нагадаємо, 30 листопада у МЗС повідомили, що іноземним журналістам офіційно заборонено в’їжджати до анексованого Росією Криму. 

 

25 листопада прикордонні кораблі РФ здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України. Так, кораблі ВМС України у складі двох малих броньованих артилерійських катерів та рейдового буксиру здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря. Російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, в результаті якого пошкоджено головний двигун корабля, обшивку та леєрне огородження, втрачено рятувальний плотик. Згодом російські кораблі відкрили вогонь по корабельній групі Військово-морських сил ЗС України під час виходу з Керченської протоки, внаслідок чого є поранений. 

 

Також у ВМС ЗС України повідомили, що за оперативною інформацією малі броньовані артилерійські катери “Бердянськ”, “Нікополь” вражені вогнем противника та втратили хід. Рейдовий буксир “Яни Капу” також примушений до зупинки. Кораблі захоплені спецназом РФ. У неділю станом на 22:00 через російську агресію в Азовському морі поранено шість українських військовослужбовців.  27 листопада стали відомі імена військових РФ, які атакували українські судна.