НОВИНИ

Стало відомо, коли відбудуться газові переговори Україна-ЄС-Росія

Раніше очікувалося, що переговори відбудуться до Різдва.

Тристоронні переговори щодо газу за участю представників Європейської комісії, України і Росії заплановані на січень. Про це повідомив брюссельський кореспондент "Радіо Свобода"Рікард Джозвяк у Тwitter.

 

За його словами, раніше очікувалося, що переговори відбудуться до Різдва.

 

"У січні запланована зустріч учасників тристоронніх переговорів щодо газу між Європейською комісією та представниками України і Росії. Були надії на те, що вони зможуть зустрітися до Різдва", - наголосив він.

 

 

 

 

Нагадаємо, 4 липня Вищий суд швейцарського кантону Цуг відновив арешт акцій Nord Stream AG та Nord Stream 2 AG, що належать російській компанії "Газпром".

 

18 червня Нафтогаз направив подання до апеляційного суду Швеції щодо оскарження рішення арбітражу.

 

5 червня суд арештував голландські активи російської компанії “Газпром” для виплати НАК "Нафтогаз України" 2,6 мільярдів доларів за рішенням Стокгольмського арбітражу. 

 

Як повідомлялося, 6 квітня генеральний директор Директорату з питань енергетики Єврокомісії Домінік Рісторі заявив, що Єврокомісія допоможе Україні в переговорах з російською корпорацією «Газпром» після завершення терміну дії контракту на транзит газу.

 

28 лютого Нафтогаз отримав остаточне рішення Стокгольмського арбітражу щодо транзиту, відповідно до якого суд зобов`язав Газпром виплатити Нафтогазу 4,63 млрд дол. За результатами розгляду двох справ Газпром винен українській компанії 2,56 млрд дол.

 

У російській компанії не погодилися з рішенням арбітражу і заявили, що оскаржуватимуть його. 1 березня Газпром відмовився від своїх зобов`язань щодо постачання в березні в Україну газу і повернув Нафтогазу передоплату за це паливо. Тому "Нафтогаз України" уклав контракт на поставку 60 млн куб. м газу з польською державною нафтогазовою компанією PGNiG ("Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo"). Також відзначається, що поставки почалися 2 березня о 6:00 через вузол "Германовичи", який з`єднує українську та польську газотранспортні системи.