НОВИНИ

Чехія визнала РФ винною у розриві договору про ліквідацію ракет

Чеське МЗС заявило, що Росія одноосібно відповідає за ситуацію, що змусила США вжити заходів щодо виходу з РСМД.
Чехія погодилася із висновком Сполучених Штатів Америки та інших союзників по НАТО про те, що Договір про ліквідацію ракет середньої та малої дальності (INF) порушила Росія. Про це йдеться на сайті чеського МЗС.
 

"Росія одноосібно відповідає за ситуацію, що змусила США вжити заходів щодо виходу з РСМД", - йдеться у заяві.

 

Зазначається,  що Договір було порушено російською стороною, що має системи 9M729, які разом з іншими неконструктивними кроками РФ загрожують євроатлантичній безпеці.

 

Водночас Будапешт, хоч і не є учасником Договору INF, розуміє причини, що спонукали Вашингтон вийти з нього в односторонньому порядку.

 

У документі наголошується, що Москва все ще має можливість повернутись до договору.

 

Раніше держсекретар США Майк Помпео повідомив, що Вашингтон протягом 60 днів перестане дотримуватися положень Договору INF, якщо РФ не повернеться до виконання взятих на себе зобов'язань. 

 

Нагадаємо, Трамп заявив, що США виходять з договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності з РФ.

 

4 жовтня голова Пентагону Джеймc Меттіс заявив, що розгортання Росією ядерних ракет з порушенням Договору INF є "неприйнятним", і якщо Москва не повернеться до виконання своїх зобов'язань, Вашингтон повинен буде вживати заходів.

 

 Також США передали Росії список питань щодо виконання Договору INF, зробивши це за кілька днів до оголошення про намір вийти з нього.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.