НОВИНИ

У Бундестазі закликали уряд очолити переговори з РФ щодо договору про ліквідацію ракет

Заступник глави фракції ВДП Александер Ламбсдорф ввадажє, що ФРН слід взяти на себе провідну роль у даній справі.

Заступник голови фракції Вільної демократичної партії у Бундестазі Александер Ламбсдорф закликав федеральний уряд Німеччини взяти на себе провідну роль у переговорах з Росією задля забезпечення виконання нею Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності з США (INF). Про це повідомляє Deutsche Welle

 

"Партнери по НАТО повинні в найближчі два місяці активно скористатися можливістю і наполегливо спонукати Росію до дотримання угоди", - зауважив він.

 

На думку політика, ФРН "слід взяти на себе провідну роль" у даній справі.

 

Зокрема, він також нагадав про озвучену главою МЗС Гайко Маасом ініціативу щодо глобального контролю за озброєннями. "Тепер у нього є можливість підкріпити свої слова діями", - наголосив один з керівників ВДП.
 

Раніше держсекретар США Майк Помпео повідомив, що Вашингтон протягом 60 днів перестане дотримуватися положень Договору INF, якщо РФ не повернеться до виконання взятих на себе зобов'язань. 

 

Нагадаємо, Трамп заявив, що США виходять з договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності з РФ.

 

4 жовтня голова Пентагону Джеймc Меттіс заявив, що розгортання Росією ядерних ракет з порушенням Договору INF є "неприйнятним", і якщо Москва не повернеться до виконання своїх зобов'язань, Вашингтон повинен буде вживати заходів.

 

 Також США передали Росії список питань щодо виконання Договору INF, зробивши це за кілька днів до оголошення про намір вийти з нього.