НОВИНИ

Сенатори-демократи назвали вихід США з договору про ліквідацію ракет подарунком РФ

Боб Менендес, Джек Рід та Марк Уорнер написали Трампу відкритий лист.

Троє демократів, а саме член комітету зовнішніх відносин Сенату США Боб Менендес, член сенатського комітету зі збройних сил Джек Рід та заступник голови комітету сенату США з розвідки Марк Уорнер звернулися з відкритим листом до американського президента Дональда Трампа із закликом врахувати негативні наслідки виходу Вашингтона з Договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності (INF). Про це йдеться на сайті комітету Сенату США з міжнародних відносин.

 

 

Зазначається, що лист опублікований у понеділок, 3 грудня. 

 

"З розумінням того, як складно змусити Росію виправити порушення Договору про ліквідацію РСМД, все ж раптове рішення адміністрації про вихід в односторонньому порядку є політичним і геостратегічним подарунком Росії", - йдеться у документі.

 

Зокрема, на думку сенаторів, такий крок не лише показує, що "Сполучені Штати готові відмовитися від своїх зобов'язань в односторонньому порядку без будь-якої стратегічної альтернативи", але й дозволяє РФ "розширити виробництво і розгортання" своїх ракетних систем, які загрожують Європі.

 

"Ми настійно закликаємо вас і вашу адміністрацію взаємодіяти з Конгресом в оцінці наслідків цього кроку для стратегічної стабільності і наших відносин з європейськими та азіатськими союзниками", - звертаються сенатори до глави Білого дому.

 

Крім того, демократи наголошують, що виведення США з договору INF також загрожує загостренню напруженості у відносинах з європейськими союзниками, особливо з НАТО.

 

"Це рішення, прийняте без узгодження з іноземними партнерами, ще раз свідчить про прагнення до непотрібних односторонніх дій над запереченнями наших найближчих союзників на серйозний збиток для європейської безпеки та стабільності...Вийшовши з договору INF, Сполучені Штати рухалися до необмеженої гонки ядерних озброєнь з Росією", - підкреслюється у листі.

 

Як повідомлялося, США передали Росії список питань щодо виконання Договору INF, зробивши це за кілька днів до оголошення про намір вийти з нього.

 

Нагадаємо, Трамп заявив, що США виходять з договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності з РФ.

 

4 жовтня голова Пентагону Джеймc Меттіс заявив, що розгортання Росією ядерних ракет з порушенням Договору INF є "неприйнятним", і якщо Москва не повернеться до виконання своїх зобов'язань, Вашингтон повинен буде вживати заходів.

 

Раніше генсек НАТО Єнс Столтенберг висловив стурбованість тим, що Росія не дотримується зобов’язань за Договором INF.