НОВИНИ

Бунт екс-бійців "Торнадо". Суд оголосив вирок інспектору Лук'янівського СІЗО

Зазначається, що обвинувачуваний допоміг всім екс-"торнадівцям" перейти в одну камеру і перенести туди зброю і саморобну вибухівку.

Шевченківський районний суд Києва оголосив вирок інспектору Лук'янівського СІЗО за допомогу екс-бійцям розформованої спецроти "Торнадо" в організації бунту і підготовці втечі, його засудили до п'яти в організації бунту і підготовці втечі. Про це йдеться в рішенні суду від 16 листопада. 

 

Як зазначається, випробувальний термін складає рік.       

        

Так, згідно з вироком, екс-"торнадівці" планували втечу у вересні 2018 року за допомогою альпіністського спорядження із території СІЗО. Пізніше вони змінили план і намагалися отримати ключі до камер і дверей в ізоляторі. Після того, як "торнадівці" дізналися, що їх повинні етапувати в Луганську область, вони вирішили вчинити бунт і в такий спосіб не допустити цього.

 

"Так, для забезпечення досягнення спільного злочинного умислу ("торнадівці" – Ред.)… перебуваючи на території СІЗО, схилили до пособництва шляхом погроз застосування насильства у підготовці і вчиненні організованою групою запланованих злочинів наступних працівників указаного СІЗО: інспектора відділу режиму і охорони лейтенанта внутрішньої служби, молодшого інспектора відділу режиму і охорони сержанта внутрішньої служби, та молодшого інспектора відділу режиму і охорони (денної зміни) прапорщика внутрішньої служби", – йдеться в вироку.

 

Вказані працівники СІЗО повинні були передавати "торнадівцям" ключі від камер і прохідних дверей, заздалегідь підготовлені зброю і вибухівку.  

 

Наголошується, що обвинувачуваний інспектор допоміг всім "торнадівцям" 9 серпня перейти в одну камеру і перенести туди зброю і саморобну вибухівку.

 

Нагадаємо, 9 серпня засуджені бійці батальйону "Торнадо" влаштували збройний опір у Лук'янівському СІЗО. За даним фактом військова прокуратура порушила кримінальну справу за чотирма статтями щодо екс-бійців роти «Торнадо».  У рамках провадження було проведено обшук в зазначеному місці попереднього ув’язнення, у ході якого виявлено та вилучено комп’ютерну техніку, а також заборонені предмети, в тому числі зброю – від саморобних вибухових пакетів до холодної зброї. 

 

10 серпня у Мін'юсті повідомили, що проти двох працівників Лук'янівського СІЗО відкрили справу за допомогу колишнім бійцям спецроти "Торнадо". 

 

13 серпня міністр юстиції Павло Петренко повідомив, що найближчим часом будуть прийняті жорсткі адміністративні рішення щодо працівників Лук'янівського СІЗО в рамках справи щодо бунту екс-бійців роти "Торнадо" у слідчому ізоляторі.

 

20 серпня військова прокуратура в рамках кримінального провадження щодо бунту  в Лук'янівському СІЗО повідомила про підозру екс-командиру та трьом бійцям роти "Торнадо", а також двом працівникам державної установи "Київський слідчий ізолятор". 

 

23 жовтня прокуратура завершила досудове розслідування у справі екс-бійців розформованої спецроти «Торнадо», яким інкримінують вчинення бунту в Лук'янівському СІЗО. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.