НОВИНИ

Стала відома дата, коли Україна може припинити дію Договору про дружбу з РФ

Київ вирішив припинити дію договору через її істотне порушення з боку Москви.

Президент Петро Порошенко в понеділок, 3 грудня, вніс у Верховну Раду законопроект про припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Росією, який передбачає припинення дії відповідного документу з 1 квітня 2019 року. Про це йдеться у пояснювальній записці до законопроекту.

 

"Схвалення проекту закону відповідно до статті 24 Закону України "Про міжнародні договори України" дозволить завершити внутрішньодержавні процедури, необхідні для припинення дії Договору у зв’язку із завершенням чергового десятирічного періоду 31 березня 2019 року", – наголошується в документі.

 

Як зазначається, Україна вирішила припинити дію договору через її істотне порушення з боку РФ.

 

"Мета (законопроекту – Ред.): припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією з огляду на його триваюче істотне порушення з боку Російської Федерації та відповідно до статті 40 цього Договору", – йдеться у документі.

 

Як повідомлялося, 3 грудня президент Петро Порошенко вніс у Верховну Раду законопроект про припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Росією

 

19 вересня в Україні набув чинності указ Порошенка про рішення РНБО  про непродовження договору про дружбу з РФ.

 

21 вересня Міністерство закордонних справ України направило Росії ноту про припинення дії Договору про дружбу і співробітництво.

 

Згодом президент Петро Порошенко повідомив, що доручив поширити ноту про припинення дії Договору про дружбу і співробітництво між Україною та РФ як офіційний документ Генасамблеї ООН. 

 

Нагадаємо, 26 листопада Верховна Рада Україна ухвалила закон про введення воєнного стану у десяти областях України з 26 листопада. 28 листопада Порошенко підписав закон про затвердження указу "Про введення воєнного стану в Україні". Так, в Україні офіційно запроваджений воєнний стан, закон про затвердження указу президента України "Про введення воєнного стану в Україні" 28 листопада опублікований у спеціальному випуску офіційної газети Верховної Ради "Голос України". 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.