НОВИНИ

Порошенко внесе законопроект про вибори в ОТГ під час воєнного стану - Парубій

Дане питання буде обговорюватися з усіма представниками фракцій.

Президент Петро Порошенко внесе законопроект про вибори в об'єднаних територіальних громадах під час воєнного стану. Про це заявив голова Верховної ради Андрій Парубій, передає "РБК-Україна".

 

За його словами, дане питання обговорять з усіма представниками фракцій.

 

"Я проговорив з усіма представниками фракцій і попросив їх визначитись з цього приводу, що парламент має розв’язати цю проблему і призначити вибори в областях, де діє воєнний стан", - зауважив він.

 

Зокрема, він відзначив, що демократичні процеси в країні не мають припинятись через воєнний стан.

 

"Ми повинні юридично впорядкувати можливість проведення виборів в ОТГ... Під час консультацій було узгоджено, що президент України сьогодні внесе відповідний законопроект, який врегульовує цю юридичну обставину. Я дуже розраховую і сподіваюсь, що цього тижня ми розглянемо цей законопроект", - наголосив спікер парламенту.

 

Раніше Порошенко заявив, що скасування виборів в Україні через воєнний стан вигідне лише президенту РФ Владіміру Путіну.

 

Нагадаємо, 26 листопада Верховна Рада Україна ухвалила закон про введення воєнного стану у десяти областях України з 26 листопада. 28 листопада Порошенко підписав закон про затвердження указу "Про введення воєнного стану в Україні". Так, в Україні офіційно запроваджений воєнний стан, закон про затвердження указу президента України "Про введення воєнного стану в Україні" 28 листопада опублікований у спеціальному випуску офіційної газети Верховної Ради "Голос України". 

 

Також 26 листопада Верховна Рада України ухвалила постанову про призначення виборів президента на 31 березня 2019 року. 28 листопада голова Верховної Ради Андрій Парубій підписав проект постанови про проведення президентських виборів 31 березня 2019 року. 

 

29 листопада Центральна виборча комісія нагадала про заборону проведення виборів в об’єднаних територіальних громадах десяти областей України, де оголошено воєнний стан. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.