НОВИНИ

За рішенням ЄСПЛ. У понеділок Росія має надати інформацію щодо українських моряків

Також РФ має повідомити місце утримання моряків, завдані їм поранення та надану меддопомогу.

У понеділок, 3 грудня, влада Російської Федерації, згідно з рішенням Європейського суду з прав людини, має надати інформацію про захоплення українських моряків та юридичні підстави їх затримання. Про це повідомив Петро Порошенко, передає Інтерфакс-Україна.

 

 

Також РФ має повідомити місце утримання моряків, завдані їм поранення та надану меддопомогу.

 

 

"ЄСПЛ у відповідь на звернення України вже ухвалив термінове і важливе рішення - зобов'язав Росію надати інформацію про захоплених моряків і юридичні підстави їх утримання, місця їх утримання, завдані поранення та надання їм медичної допомоги. Цю інформацію, відповідно до рішення суду, уряд Російської Федерації має надати сьогодні", - заявив президент. 

 

 

Глава держави висловив сподівання, що це відбудеться, і "свавілля стосовно наших моряків нарешті буде припинено".

 

 

Нагадаємо, 25 листопада прикордонні кораблі РФ здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України. Так, кораблі ВМС України у складі двох малих броньованих артилерійських катерів та рейдового буксиру здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря. Російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, в результаті якого пошкоджено головний двигун корабля, обшивку та леєрне огородження, втрачено рятувальний плотик. Згодом російські кораблі відкрили вогонь по корабельній групі Військово-морських сил ЗС України під час виходу з Керченської протоки, внаслідок чого є поранений. 

 

Також у ВМС ЗС України повідомили, що за оперативною інформацією малі броньовані артилерійські катери “Бердянськ”, “Нікополь” вражені вогнем противника та втратили хід. Рейдовий буксир “Яни Капу” також примушений до зупинки. Кораблі захоплені спецназом РФ. 

 

27-28 березня в окупованому Криму заарештували всіх 24 українських моряків. Київський районний "суд" окупованого Сімферополя заарештував Володимира Варемеза, Сергія Цибізова, Андрія Оприска, Віктора Беспальченка, Володимира Терещенка, Романа Мокряка, Михайла Власюка, Сергія Попова, Юрія Будзила, Владислава Костишина, Богдана Головаша, Сергія Чуліба, Андрія Драча, Володимира Лісового, Андрія Шевченка, В'ячеслава Зінченка, Юрія Без'язичного, Євгена Семідоцького, Богдана Небилицю, Олега Мельничука та Дениса Гриценка. Своєю чергою, у Керчі також до 25 січня 2019 року були заарештовані поранені Андрій Артеменко, Андрій Ейдер і Василь Сорока.

 

29 стало відомо, що Україна звернулася до Європейського суду з прав людини із заявою про застосування попередніх заходів до українських військових моряків, захоплених РФ в Азовському морі. 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.