НОВИНИ

Лівійські повстанці захопили аеропорт Місрати

Після жорстоких боїв із військами Муаммара Каддафі Лівійські повстанці 11 травня захопили аеропорт Місрати.

Захоплення аеропорту вважається важливим успіхом для повстанців, оскільки досі зв’язок заблокованої військами Каддафі Місрати із зовнішнім світом здійснювався лише через морський порт.

Правозахисники заявляють про гуманітарну кризу в місті, де люди страждають від нестачі їжі та медикаментів.

Крім того очевидці повідомляють про нові удари авіації НАТО по адміністративних і військових об’єктах у лівійській столиці, Тріполі.

Як повідомлялось, нещодавно головний прокурор Міжнародного кримінального суду (МКС) Луїс Морено-Окампо заявив на засіданні Ради Безпеки ООН, що пред’явить три ордери на арешт лівійських лідерів за злочини проти людства.

Серед осіб, яким буде пред’явлено обвинувачення є полковник Каддафі, деякі з його синів та інші сподвижники, які прямо долучилися до жорстокого придушення повстання в Лівії.

Злочини під час конфлікту в Лівії включають також відкриття вогню по мирних жителях, систематичні арешти, тортури, вбивства, депортації та руйнування мечетей.

Загалом, за попередніми даними лише за лютий було вбито близько 700 осіб та більше 40 тисяч людей стало біженцями.

Нагадаємо, Міжнародний кримінальний суд у Гаазі розпочав розслідування причетності лівійського лідера Муаммара Каддафі та його близького оточення, зокрема, його синів, до злочинів проти людства, скоєних щодо мирного населення Лівії на початку березня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.