НОВИНИ

Європарламент закликав зупинити будівництво "Північного потоку-2"

Крім того, євродепутати закликали припинити дію угоди про партнерство та співробітництво між ЄС і РФ.

Європейський парламент закликав зупинити будівництво газопроводу "Північний потік - 2". Про це йдеться у проекті доповіді про стан відносин з Росією

 

"У найближчому майбутньому Росія та ЄС залишаться ключовими економічними партнерами, однак "Північний потік-2" посилює залежність ЄС від постачання російського газу, загрожує
внутрішньому ринку ЄС і не відповідає енергетичній політиці ЄС, тому його треба зупинити", - йдеться у документі.

 

Так, Європарламент вимагає припинити дію угоди про партнерство та співробітництво, яка була укладена між ЄС і РФ у 1997 році.  На думку євродепутатів, співпраця має відбуватися тільки у тих областях, які "необхідні і представляють взаємний інтерес", а також з метою забезпечення безпеки сусідніх країн та європейського мирного порядку

 

Крім того, Європарламент висловлюється за твердження на рівні ЄС аналога "акту Магнітського".

 

"Пряма і непряма участь Росії у збройних конфліктах і незаконній анексії Криму та порушення територіальної цілісності Грузії є навмисним порушенням демократичних та фундаментальних цінностей", - йдеться у документі.

 

Наголошується, що невиконання мінських угод демонструє відсутність доброї волі у Росії. Зокрема ,євродепутати просять провести консультації у нормандському форматі.

 

"Справа Скріпаля та кібератаки, організовані російськими спецслужбами, свідчать про зацікавленість російської сторони щодо подальшого посилення напруженості у
відносинах з ЄС та її державами-членами", - зазначається у документі.

 

Наголошується, що ЄС необхідна подальша координація та узгодженість щодо підходу політики безпеки до Росії. У цьому контексті євородепутати закликали держав-членів припинити  програму видачі паспортів або Golden Visa.

 

Крім того ,Європарламент засуджує порушення РФ територіальної цілісності сусідніх країн через незаконне захоплення громадян цих країн.

 

"Хоч консультації між ЄС та Росією щодо кібертероризму та організованої злочинності повинні продовжуватись, систематичні гібридні загрози Росії вимагають сильного стримування", - відзначається у документі.

 

Крім того, євродепутати підкреслюють, що ЄС має бути готовий розглянути питання про прийняття подальших санкцій, включаючи персональні санкції, у відповідь на подальші дії РФ.

 

Як повідомлялось, представник партії "Християнсько-демократичний союз"  Аннегрет Крамп-Карренбауер заявила, що було б "занадто радикально" повністю відмовитися від "Північного потоку-2", але Берлін міг би скоротити об’єми поставок газу.

 

Нагадаємо ,на засіданні найбільшої фракції німецького Бундестагу ХДС/ХСС, в якому взяла участь Меркель, було ухвалено документ, який визнає стратегію розвитку партнерства Німеччини та України. У документі підтверджується, що фракція вбачає у проекті "Північний потік-2" небезпеку. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.