НОВИНИ

У ДПСУ дали роз'яснення щодо обмеження в'їзду чоловікам з Росії

У відомстві зазначили, що чоловіки від 16 до 60 років потрапляють у "категорію ризику", їх інтерв'ювання є додатковим засобом контролю.

Державна прикордонна служба уточнила, що рішення про в'їзд громадян РФ чоловічої статі та призовного віку в Україну будуть приймати прикордонники після співбесіди. Про це повідомив  речник відомства України Андрій Демченко.

 

"Відповідно до законодавства про правовий режим воєнного стану діє особливий режим в'їзду-виїзду. Під час перетину кордону з іноземцями та особами без громадянства, у тому числі, й громадянами Російської Федерації, прикордонники здійснюють посилене інтерв’ювання", – заявив він.

 

За його словами, також виокремлюються групи ризиків, які можуть бути причетні до дестабілізаційних заходів.

 

"Також виокремлюються групи ризиків, які можуть бути причетні до дестабілізаційних заходів на території України. Для цього ми перевіряємо їхні попередні поїздки в Україну, чи не порушували вони українське законодавство, чи не відвідували до цього тимчасово окуповані території України", – наголосив Демченко.

 

Водночас він уточнив, що прикордонники тісно співпрацюють із усіма правоохоронними органами і через усі наявні бази даних перевіряють таких осіб.

 

"У разі правових підстав, а також не підтвердження мети поїздки іноземця в Україну, таким особам відмовляється у праві в'їзду в Україну", – підкреслив представник ДПСУ.

 

Крім того, він уточнив, що виключенням будуть особи із дипломатичним статусом, а також – обслуговуючий персонал транспортних засобів.

 

"Звісно, певним виключенням є ті особи, які мають дипломатичний статус в Україні або ж є обслуговуючим персоналом транспортних засобів. Крім того, ті, які мають документи на підтвердження постійного або тимчасового проживання на території України. І ті, які їдуть із поїздками гуманітарного характеру – це, можливо, смерть або хвороба близьких родичів", – зазначив він.

 

"Ми говоримо про категорію ризику, до якої може бути більш пильна увага, аби вони не створювали осередки, які можуть нести в майбутньому дестабілізаційні заходи на підрив інтересів України", – повідомив Демченко.

 

Також він наголосив, що йдеться про те, що чоловіки від 16 до 60 років потрапляють у "категорію ризику", їх інтерв’ювання є додатковим засобом контролю.

 

"У кожному окремому випадку може прийматися окреме виключне рішення", – заявив він.

 

Як повідомлялося, 30 листопада голова Державної прикордонної служби України Петро Цигикал повідомив, що Україна обмежила в'їзд громадян РФ чоловічої статі віком від 16 до 60 років. 

 

Нагадаємо, 26 листопада Верховна Рада Україна ухвалила закон про введення воєнного стану у десяти областях України з 26 листопада. 28 листопада Порошенко підписав закон про затвердження указу "Про введення воєнного стану в Україні". Так, в Україні офіційно запроваджений воєнний стан, закон про затвердження указу президента України "Про введення воєнного стану в Україні" 28 листопада опублікований у спеціальному випуску офіційної газети Верховної Ради "Голос України". 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.