НОВИНИ

Порошенко привітав Зурабішвілі з обранням на посаду президента Грузії

За даними з 99.87% виборчих дільниць Зурабішвілі отримала 59.54% голосів виборців.

Президент Петро Порошенко привітав Саломе Зурабішвілі з перемогою на президентських виборах в Грузії. Про це йдеться у повідомленні у Twitter.

 

"Бажаю вам усіляких успіхів у забезпеченні демократичного європейського розвитку та консолідації суспільства в Грузії. Я переконаний у подальшому поглибленні стратегічного партнерства між нашими двома країнами", - наголосив глава держави.

 

 

 

 

Нагадаємо ,за даними з 99.87% виборчих дільниць, що надійшли до Центральної виборчої комісії Грузії, Саломе Зурабішвілі - незалежний кандидат, підтриманий "Грузинською мрією", отримала 59.54% голосів виборців.

 

Раніше Зурабішвілі заявила, що в соціальних мережах отримала погрози на свою адресу, а також на адресу своїх дітей.  "В останні дні, 9,10, і 11 листопада на адресу її дітей - Теймураза та Кетеван, а також їй особисто були відправлені короткі текстові та звукові повідомлення, в яких явно простежується загроза життю. За її словами, були чітко сказані слова "продірявлю лоб", "вашу кров вип'ю". Кандидат в президенти зауважила, що загроза реальна, і стверджує, що автори повідомлень ідентифіковані як "колишні військові, виходячи зі своїх статусів, пов'язані з ЄНР ("Єдиний національний рух", - Ред.) і їх керівниками". 

 

Своєю, МВС Грузії розпочало розслідування за фактом погроз на адресу Зурабішвілі та членів її сім'ї. Наголошується, що слідство ведеться за фактом несанкціонованого  проникнення у комп'ютерну систему та погрози. Порушення передбачено статтею 284 Кримінального кодексу Грузії та частиною першою статті 151 Кримінального кодексу Грузії. Наразі ведуться слідчі дії.

 

Сьогоднішні вибори президента Грузії востаннє пройдуть шляхом прямого загального голосування. Відповідно до змін до конституції, з 2024 року обрання глави держави стане прерогативою спеціальних виборників, яких призначатиме парламент. Виборцям належить обрати главу держави терміном на шість років. Згідно з поправками до конституції, які вступлять в силу одразу після інавгурації, повноваження новообраного президента будуть обмежені. Президент залишиться главою держави і головнокомандувачем, однак буде узгоджувати свої дії з урядом.