НОВИНИ

Вільними себе почувають лише 40% українців

Українське суспільство в цілому не вільне – так вважають 42% опитаних українців. Про це свідчать результати опитування компанії Research&Branding Group.

Респондентів попросили оцінити рівень свободи українського суспільства. Так, 39% опитаних вважають, що українське суспільство є однаково вільним і не вільним, а 19% - в цілому вільним.

Крім цього, учасників опитування попросили оцінити рівень особистої свободи. При цьому 40% опитаних вважають себе в цілому вільними, 34% - однаково вільними й не вільними й 26% - загалом не вільними.

Респондентів також запитували, що вони мають на увазі під поняттям "свобода".

17% під цим поняттям мають на увазі свободу вибору й право вибору, 15% - незалежність, 13% - свободу слова, 7% - життя без обмежень, можливість робити те, що хочеш, по 3% - демократію, дотримання закону, гідну зарплату й роботу, матеріальну забезпеченість, 2% - свободу пересувань.

Водночас 26% опитаних не змогли відповісти на це запитання, 24% мають на увазі під цим поняттям щось інше, а 8% вважають, що такого поняття не існує.

Респонденти вважають, що найбільш вільними країнами світу є США (30% опитаних), Німеччина (19%), Франція (12%), Швейцарія й Велика Британія (по 11%), по 7% опитаних вибрали Росію й Канаду, по 6% - Нідерланди, Італію й Швецію, 4% - Японію, по 3% - Польщу, Білорусь і Норвегію, по 2% - Данію й Австралію.

Водночас 24% опитаних не змогли відповісти, 17% - назвали інші країни й 15% вважають, що таких немає.

77% опитаних погодилися із твердженням, що повна свобода в сучасному суспільстві неможлива (16% не погодилися із цим твердженням, 8% не змогли відповісти), 59% респондентів згодні, що для суспільства важливіший порядок, чим збереження особистих свобод громадян (26% не згодні із цим, 14% не змогли відповісти).

Опитування проводилося з 20 по 31 березня, усього було опитано 2 075 респондентів старше 18 років по всій Україні, очікувана середня помилка вибірки становлять +-2,2%.

Нагадаємо, 72% опитаних компанією Research & Branding Group у квітні вважали, що політична опозиція в цілому не впливає на ситуацію в країні. А опитування Центру Разумкова у квітні показали, що президентські рейтинги Віктора Януковича та Юлії Тимошенко практично зрівнялися.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.