НОВИНИ

Угорщина відреагувала на агресію Росії в Азовському морі

Зазначається, що відповідний коментар не містить жодного засудження агресора.

У понеділок, 26 листопада,  міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто прокоментував акт російської агресії проти України в Азово-Керченській акваторії. Про це повідомляє Європейська правда з посиланням на прес-службу угорського уряду.

 

"Це, звичайно ж, погана новина, що у наших сусідів запроваджується воєнний стан", - підкреслив міністр, додавши, що Угорщина зацікавлена зберігати мир в усіх оточуючих державах, "особливо там, де живе багато етнічних угорців".

 

"На Закарпатті є угорська громада, яка складає 150 тисяч людей, їхня безпека важлива для нас", - наголосив він.

 

Петер Сійярто також висловив сподівання, що "ця безперечно важка ситуація має бути вирішена якнайшвидше і має рухатися у бік послаблення напруги", - переказує слова міністра урядовий сайт.

 

Сійярто також наголосив, що доки ситуація буде "нестабільною", він лишається на постійному зв’язку з лідером угорської партії в Україні КМКС.

 

Відповідний коментар не містить жодного засудження агресора. Натомість Петер Сійярто акцентує увагу на імовірному впливі цих подій на угорську меншину Закарпаття. Зазначається, що угорський уряд не робив заяв протягом доби, навіть попри прохання з українського боку.

 

Нагадаємо, 25 листопада прикордонні кораблі РФ здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України. Так, кораблі ВМС України у складі двох малих броньованих артилерійських катерів та рейдового буксиру здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря. Російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, в результаті якого пошкоджено головний двигун корабля, обшивку та леєрне огородження, втрачено рятувальний плотик. Згодом російські кораблі відкрили вогонь по корабельній групі Військово-морських сил ЗС України під час виходу з Керченської протоки, внаслідок чого є поранений. 

 

Крім того, у ВМС ЗС України повідомили, що за оперативною інформацією малі броньовані артилерійські катери “Бердянськ”, “Нікополь” вражені вогнем противника та втратили хід. Рейдовий буксир “Яни Капу” також примушений до зупинки. Кораблі захоплені спецназом РФ. 

 

У неділю станом на 22:00 через російську агресію в Азовському морі поранено шість українських військовослужбовців. За оперативною інформацією захоплено мбак "Бердянсь" і рбк "Яни Капу", які буксируються. Мбак "Нікополь" заблокований та слідує у супроводі окупантів.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.