НОВИНИ

Стали відомі імена п'ятьох моряків, яких РФ захопила в полон

Зокрема, поранення отримали Андрій Ейдер, Василь Сорока і Андрій Артеменко.

У Азовському морі 25 листопада Росія захопила в полон 23 українських моряки, шестеро з яких отримали поранення. Про це повідомляє фонд "Повернись живим".

 

Зокрема, поранення отримали Андрій Ейдер (18 років), Василь Сорока (27 років) і Андрій Артеменко (24 роки).

 

Фото: Андрій Ейдер

 

Фото: Андрій Артеменко

 

Крім того, у полон захопили капітана малого броньованого артилерійського катера "Бердянськ" – Романа Мокряка.

 

 

"Це 31-річний Роман Мокряк, капітан малого броньованого артилерійського катера "Бердянськ". 25 листопада екіпаж українського судна у відкритому морі був захоплений російським спецназом. Мокряк, за нашими даними, також був на борту", – йдеться в повідомленні.

 

Як зазначається, катером "Нікополь" командує Богдан Небилиця.

 

 

"У 2014 році під час анексії Криму Небилиця навчався в Нахімовському училищі в Севастополі. І разом з іншими курсантами відмовився переходити на бік окупанта. Після закінчення училища в 2016 році служив на ракетному катері "Прилуки", а в 2017 році став командиром броньованого артилерійського катера "Нікополь". Найближчим часом офіцер мав прийняти командування одним з американських "Айлендів", переданих Україні", – повідомляє видання ІnfoResist.

 

Читайте також: Ескалація в Азовському морі. Що відомо про атаку Росії на українські судна

 

Нагадаємо, 25 листопада прикордонні кораблі РФ здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України. Так, кораблі ВМС України у складі двох малих броньованих артилерійських катерів та рейдового буксиру здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря. Російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, в результаті якого пошкоджено головний двигун корабля, обшивку та леєрне огородження, втрачено рятувальний плотик. Згодом російські кораблі відкрили вогонь по корабельній групі Військово-морських сил ЗС України під час виходу з Керченської протоки, внаслідок чого є поранений. 

 

Крім того, у ВМС ЗС України повідомили, що за оперативною інформацією малі броньовані артилерійські катери “Бердянськ”, “Нікополь” вражені вогнем противника та втратили хід. Рейдовий буксир “Яни Капу” також примушений до зупинки. Кораблі захоплені спецназом РФ. 

 

У неділю станом на 22:00 через російську агресію в Азовському морі поранено шість українських військовослужбовців. За оперативною інформацією захоплено мбак "Бердянсь" і рбк "Яни Капу", які буксируються. Мбак "Нікополь" заблокований та слідує у супроводі окупантів.