НОВИНИ

Азаров пояснив, чому подорожчав борщ

Прем’єр-міністр Микола Азаров у травні планує перевірити виконання міністерствами і обладміністраціями доручень щодо створення оптових продовольчих ринків та овочесховищ. Про це він сказав, відкриваючи засідання уряду.

«Я вже звертав увагу МінАПК і глав обласних адміністрацій на проблему овочесховищ і оптових ринків. Прийшов час перевірити, як виконується доручення уряду. В травні ми цим займемося», - сказав Азаров.

Він пояснив, що стабільність цін на овочі можна забезпечити лише за умови довготермінового зберігання продуктів і врегулювання зв’язків між виробниками і продавцями, адже, за його словами, 20 років майже нічого не робилося для запровадження сучасних технологій зберігання і оптового продажу овочів і фруктів.

«Основа цінової стабільності на продовольчому ринку – це виробництво продуктів харчування в такому обсязі, щоб із запасом забезпечити попит населення. А запас має перевищувати будь-які ажіотажні сплески і спроби спекуляції», - сказав Азаров, зазначивши, що «це стосується всього так званого «борщового набору» продуктів».

Нагадаємо, за рік український борщовий набір подорожчав на 93% - до рекордного за всю історію України рівня.

У лютому президент Віктор Янукович прогнозує, що в п’яти містах України протягом 2011 року будуть відкриті оптові ринки сільськогосподарської продукції. 

Як повідомлялось, у жовтні 2010 року Кабінет Міністрів виділив Мінагрополітики 50 млн гривень для надання державної фінансової підтримки створенню оптових ринків сільгосппродукції.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.