НОВИНИ

ВВП Німеччини вперше впав за 3,5 роки

Головною причиною скорочення ВВП є значний спад роздрібних продажів автомобілів.

У третьому кварталі 2018 року ВВП Німеччини скоротився на 0,2% у порівнянні з другим кварталом через значний спад продажів нових автомобілів. Про це повідомляє Deutsche Welle з посиланням на дані федерального статистичного відомства.

 

"Це не тільки перший спад німецької економіки з початку 2015 року, але і одночасно найбільш значний спад за останні 5,5 років. У першому кварталі поточного року ВВП Німеччини зріс на 0,4%, у другому - на 0,5%", - йдеться у повідомленні.

 

За словами експертів, головною причиною скорочення ВВП є значний спад роздрібних продажів автомобілів, пов'язаний з проблемами переходу на введені ЄС з вересня нові правила по перевірці показників вихлопних газів WLTP.

 

Зокрема, у зв'язку з цим у вересні в порівнянні з тим же місяцем попереднього року показники продажів нових легкових автомобілів в ФРН впали на більш ніж 30%. Сильніше за інших постраждали концерни VW і Audi, їх продажі в Німеччині у вересні скоротилися відповідно на 62 і 78%.

 

Водночас скорочення ВВП Німеччини пов'язане з деяким спадом обсягів німецького експорту. За період з липня по вересень показник експорту в порівнянні з другим кварталом скоротився на 0,9%. При цьому імпорт зріс на 1,3 відсотка.

 

Раніше стало відомо, що канцлер Німеччини Ангела Меркель має намір відмовитися від висунення своєї кандидатури на пост канцлера після 2021 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.