НОВИНИ

ВВП Німеччини вперше впав за 3,5 роки

Головною причиною скорочення ВВП є значний спад роздрібних продажів автомобілів.

У третьому кварталі 2018 року ВВП Німеччини скоротився на 0,2% у порівнянні з другим кварталом через значний спад продажів нових автомобілів. Про це повідомляє Deutsche Welle з посиланням на дані федерального статистичного відомства.

 

"Це не тільки перший спад німецької економіки з початку 2015 року, але і одночасно найбільш значний спад за останні 5,5 років. У першому кварталі поточного року ВВП Німеччини зріс на 0,4%, у другому - на 0,5%", - йдеться у повідомленні.

 

За словами експертів, головною причиною скорочення ВВП є значний спад роздрібних продажів автомобілів, пов'язаний з проблемами переходу на введені ЄС з вересня нові правила по перевірці показників вихлопних газів WLTP.

 

Зокрема, у зв'язку з цим у вересні в порівнянні з тим же місяцем попереднього року показники продажів нових легкових автомобілів в ФРН впали на більш ніж 30%. Сильніше за інших постраждали концерни VW і Audi, їх продажі в Німеччині у вересні скоротилися відповідно на 62 і 78%.

 

Водночас скорочення ВВП Німеччини пов'язане з деяким спадом обсягів німецького експорту. За період з липня по вересень показник експорту в порівнянні з другим кварталом скоротився на 0,9%. При цьому імпорт зріс на 1,3 відсотка.

 

Раніше стало відомо, що канцлер Німеччини Ангела Меркель має намір відмовитися від висунення своєї кандидатури на пост канцлера після 2021 року.