НОВИНИ

Україні під час головування у Раді Європи радять захищати емігрантів

Україна перебирає повноваження головуючої в Комітеті міністрів Ради Європи у середу, 11 травня, в Стамбулі. Члени Ради Європи пропонують їй разом із Польщею розробити спільну стратегію Європи для надання емігрантам виборчих прав, доступу до освіти та запобігання ксенофобії, пише Gazeta Wyborcza.

Зокрема, з такою пропозицією виступила робоча група Ради Європи, до складу якої входить Йошка Фішер, Хав’єр Солана, Тімоті Гартон Аша та Данута Хюбнер.

«Пропонуємо, щоб Польща, яка є головою ЄС, та Україна, яка очолює Раду Європи організували у другій половині 2011 року зустріч представників ЄС та Ради Європи, на якій розроблять спільну стратегію Європи в аспекті дотримання прав людини та розвитку мультикультурного суспільства», додала Данута Хюбнер, депутат Європарламенту, в інтерв’ю Gazeta Wyborcza.

Робоча група Ради Європи досліджувала ксенофобію у відношенні до національних менших Європейських країн (наприклад, ромів) та до емігрантів (зокрема, з Кавказу та Африки). На основі досліджень був опублікований звіт з рекомендаціями щодо надання громадянських прав (або щонайменше виборчих прав на місцевих виборах) емігрантам, які постійно проживають на певних територіях.

Водночас робоча група наголосила на праві зазначених груп на визнання подвійної ідентичності, тобто визнавати себе як німця турецького походження, або італійця з українським корінням.

Загалом же після останньої масової еміграції з Африки Європі необхідна стратегія роботи з емігрантами та рівномірного розподілу нового тягаря між європейськими сусідами.

У МЗС України вже визначили пріоритети головування України у Раді Європи: серед них, зокрема, сприяти дотриманню прав дитини, а також розвиткові місцевого самоврядування.

Деякі експерти припускають, що головування в Комітеті міністрів може зробити більш прозорим процес конституційної реформи в Україні. Крім того, успішне виконання Україною своїх обов'язків може сприяти швидкому підписанню Угоди про асоціацію і прискорить інтеграцію України у Євросоюз.

Україна головуватиме у Раді Європи до листопада 2011 року. Опісля її місце посяде Великобританія.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.