НОВИНИ

Арешт сербів у Косові. Президент Сербії передав Путіну послання

Крім того, Вучич передав послання для президента Китаю.

Президент Сербії Александр Вучич провів зустрічі з послами Росії і Китаю, через яких передав послання лідерам цих країн. Про це повідомив генсекретар сербського президента Нікола Селаковіч, передає сербський державний телеканал РТС.

 

Так, причиною зустрічі був арешт чотирьох сербів у Косові.Зокрема, Вучич зустрівся з послами після екстреної зустрічі за участі керівництва армії і поліції та інших служб безпеки. 

 

За словами генсекретаря, скрбський президент передав через послів повідомлення Владіміру Путіну і Сі Цзіньпіну. 

 

Раніше стало відомо, що Cили спеціального призначення Косова ROSU у п’ятницю вранці заарештували у Косовській Митровиці чотирьох сербів. Представник поліції Косова Даут Хошай заявив, що арешти відбулись через розслідування убивства сербського опозиційного політика Олівера Івановича. За його словами, згідно із рішенням суду затримано чотирьох осіб у північній частині Косовської Митровиці. Крім того, був проведений рейд у чотирьох локаціях. У місті було чутно сирени і постріли.  Серед заарештованих - поліцейський Драгіш Маркович, який був залучений у справу убивства Івановича, а також Саша Чурич, Марко Рашич та Неделько Спасоєвич. 

 

Сербський президент Александр Вучич зібрав термінову зустріч за участі керівництва армії і поліції та інших служб безпеки через події в Косово.

 

Нагадаємо, 13 вересня Європарламент  схвалив рішення щодо початку переговорів із Єврорадою про скасування для Косово візових вимог. 

 

Також єврокомісар з питань розширення Йоганнес Ган заявив, що ЄС повинен прийняти угоду між сербами та етнічними албанцями для врегулювання суперечки щодо Косово. 

 

Президенти Сербії і Косова заявили, що розглядають зміни кордонів обох країн для досягнення історичного мирного врегулювання і закликали ЄС надати підтримку їхнім зусиллям.  Так, президент Сербії Александр Вучич розкритикував міжнародну реакцію на ідею зміни кордонів, заявивши, що західні уряди хочуть нав'язати свою волю албанцям та сербам. Водночас жоден з лідерів не окреслив, про які кордони йде мова. Найчастіше обговорюваний сценарій полягає у тому, що частина північного Косова, населена здебільшого сербами, перейде Сербії, а населена здебільшого албанцями Прешевська долина у Сербії стане частиною Косова.

 

НАТО після вбивства провідного сербського політика Олівера Івановича закликав повернутися Сербію й Косово до переговорів за посередництва ЄС.

 

Додамо, що лідера косовських сербів Олівера Івановича застрелили в північному місті Косовська Мітровиця 16 січня.

 

Іванович - колишній чиновник сербського уряду та голова політичної партії косовських сербів "Свобода, демократія, справедливість". Він перебував під слідством за ймовірні військові злочини щодо замовлення вбивства етнічних албанців у Косовській Мітровиці в 1999 році.

 

Як повідомлялося, майже 10 років тому Косово відділилося від Сербії. Відтоді його незалежність визнали 110 країн світу, Україна незалежність Косова не визнала. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.