НОВИНИ

Німеччина готується до хаотичного Brexit - глава Мінфіну

Міністр фінансів ФРН заявив, що хаотичний Brexit загрожує серйозними економічними негараздами для обох сторін.

Міністр фінансів Німеччини Олаф Шольц заявив, що Берлін готується до хаотичного виходу Великої Британії з Європейського Союзу. Про це повідомляє Deutsche Welle.

 

Зокрема, опір від законодавців у Британії та іспанського уряду викликав побоювання, що Лондон може вийти з ЄС без укладання угоди.

 

За його словами, хаотичний Brexit загрожує серйозними економічними негараздами для обох сторін, але Німеччина "дуже уважно готується" до такого можливого сценарію.

 

"Обидва сценарії ставлять перед нами виклики але ми можемо і будемо керувати ними", - наголосив він.

 

Нагадаємо, учасники переговорів по Brexit у Європейському Союзі зустрінуться у п'ятницю, 23 листопада, щоб спробувати усунути останню перешкоду перед ухваленням угоди про вихід Британії з ЄС. Так, Іспанія звернулася з прохянням про внесення змін до угоди і політичну декларацію про нові відносини між ЄС і Британією, щоб роз'яснити, що будь-які рішення про спірну британську заморську територію Гібралтар будуть прийняті тільки через прямі переговори з Мадридом.

 

Раніше стало відомо, що канцлер Німеччини Ангела Меркель погрожує бойкотувати саміт ЄС 25 листопада, якщо проект угоди щодо Brexit до цього часу не буде повністю узгоджений.

 

Водночас Меркель повідомила, що Берлін схвалює угоду про вихід Британії з ЄС.

 

Як повідомлялося, 19 листопада голова делегації ЄC в переговорах щодо Brexit Мішель Барньє заявив, що 27 міністрів країн-членів ЄС підтримали проект угоди про вихід Великої Британії з ЄС. 

 

Своєю чергою, міністр закордонних справ Іспанії Хосе Боррель повідомив, що Мадрид підтримає угоду про вихід Британії з ЄC, якщо будуть проведені переговори щодо Гібралтару. 

 

Додамо, під час референдуму 24 червня 2016 року 51,9% британців проголосували за вихід Великої Британії з ЄС (Brexit). При цьому 62% Шотландців висловилися за збереження британського членства в ЄС, а 32% виступили за Brexit. ​Правляча в регіоні Національна партія закликала до проведення окремого референдуму, якщо позиція Шотландії буде прогнорірована під час переговорів з Брюсселем щодо Brexit. 13 грудня 2017 року Європарламент проголосував за початок другого етапу переговорів щодо виходу Великої Британії з Європейського союзу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.