НОВИНИ

ЄС вирішуватиме питання Гібралтару перед самітом щодо Brexit

Іспанія вимагає внесення змін до угоди і політичну декларацію про нові відносини між ЄС і Британією.

Учасники переговорів по Brexit у Європейському Союзі зустрінуться у п'ятницю, 23 листопада, щоб спробувати усунути останню перешкоду перед ухваленням угоди про вихід Британії з ЄС. Про це повідомляє агентство Reuters.

 

Так, Іспанія звернулася з прохянням про внесення змін до угоди і політичну декларацію про нові відносини між ЄС і Британією, щоб роз'яснити, що будь-які рішення про спірну британську заморську територію Гібралтар будуть прийняті тільки через прямі переговори з Мадридом.

 

Зокрема, іспанський прем'єр-міністр Педро Санчес заявив, що Іспанія накладе вето на проект угоди про Brexit, якщо ніяких змін не буде зроблено.

 

"Після моєї розмови з Терезою Мей наші позиції залишаються різними. Мій уряд завжди буде захищати інтереси Іспанії. Якщо ніяких змін не буде, ми накладемо вето на Brexit ", - зауважив він.

Згідно з правилами ЄС, договір про вихід приймається кваліфікованою більшістю, а не одноголосно, тому одна держава не може її заблокувати. Однак лідери ЄС прагнуть до єдності з цього найбільш політично чутливого питання.

 

Наголошується, що ЄС запропонував висловити проблеми Іспанії в окремій заяві 27 лідерів у неділю, 25 листопада, яка не буде частиною переговорів з Британією.

 

Крім того, дипломати ЄС сподіваються, що текст може бути узгоджений до вечора в п'ятницю, але вони також побоюються, що Санчес хотів би обговорити це питання на вищому рівні в неділю, щоб продемонструвати рішучість і набрати очки у виборців вдома напередодні грудневих регіональних виборів.

 

Як повідомлялося, 19 листопада голова делегації ЄC в переговорах щодо Brexit Мішель Барньє заявив, що 27 міністрів країн-членів ЄС підтримали проект угоди про вихід Великої Британії з ЄС. 

 

Своєю чергою, міністр закордонних справ Іспанії Хосе Боррель повідомив, що Мадрид підтримає угоду про вихід Британії з ЄC, якщо будуть проведені переговори щодо Гібралтару. 

 

Додамо, під час референдуму 24 червня 2016 року 51,9% британців проголосували за вихід Великої Британії з ЄС (Brexit). При цьому 62% Шотландців висловилися за збереження британського членства в ЄС, а 32% виступили за Brexit. ​Правляча в регіоні Національна партія закликала до проведення окремого референдуму, якщо позиція Шотландії буде прогнорірована під час переговорів з Брюсселем щодо Brexit. 13 грудня 2017 року Європарламент проголосував за початок другого етапу переговорів щодо виходу Великої Британії з Європейського союзу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.