НОВИНИ

Уряд схвалив угоду про вільну торгівлю з Ізраїлем

Ізраїль скасує ввізні мита для 9,2% сільськогосподарських товарів і близько 80% промислових товарів.

Кабінет міністр України схвалив проект угоди про Зону вільної торгівлі  з Ізраїлем. Про це повідомляє РБК-Україна.

 

Зазначається, що угода сприятиме активізації торгівлі між Україною та Ізраїлем, зростанню експорту, створенню нових робочих місць, трансферу технологій, обміну досвідом, створенню сприятливих умов для забезпечення доступу товарів на ринки обох країн.

 

Зокрема, з моменту набуття чинності угоди Ізраїль скасує ввізні мита для 9,2% сільськогосподарських товарів (риба, рослинні олії, овочі консервовані) і близько 80% промислових товарів (ліки, добрива, будматеріали тощо).

 

Водночас, передбачається перехідні періоди до повного скасування мит, часткову лібералізацію мит та визначено винятки з цього режиму торгівлі.

 

Наголошується, що угода передбачає лібералізацію доступу на ринок України тих товарів, у яких була зацікавленість ізраїльської сторони. У зв'язку з цим Україна збереже мита на м'ясо та субпродукти птиці, морожену свинину, окремі види риби, молочні продукти, зернові і т. д.

 
Раніше прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що Україна та Ізраїль підпишуть угоду про зону вільної торгівлі наприкінці листопада.
 
 
Як повідомлялося, 15 травня 2017 року Ізраїль заявив, що зацікавлений у прискоренні переговорів щодо створення Угоди про зону вільної торгівлі із Україною.  
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.