НОВИНИ

У ГПУ заявили, що більшість злочинів проти Майдану розкрито

Прокурор Сергій Горбатюк заявив, що наразі повідомлено про підозру 442 особам.

Начальник Управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України Сергій Горбатюк заявив, що більшість із 4,7 тисяч злочинів проти Майдану, які розслідуються правоохоронцями, розкрито. Про це повідомляє УНІАН.

 

"На сьогоднішній день з тих 4,7 тисяч злочинів більша частина розкрита, тобто встановлені обставини вчинення цих злочинів. У найкращому варіанті, який є у нас, це встановлені і виконавці, і організатори та замовники і пособники, в тому числі і середня ланка", - зауважив він.

 

За його словами, наразі повідомлено про підозру 442 особам, слідчими ГПУ – 298 особам, щодо 279 осіб обвинувальні акти направлені до суду, слідчими ГПУ – 158.

 

Крім того, він відзначив, що у справах, які розслідуються або направлені до суду, під вартою перебувають 13 осіб.

 

"Їх могло бути набагато більше, але відбуваються неодноразові випадки зміни запобіжних заходів, навіть особам, які підозрювались у вчиненні трьох вбивств і 33 замахів на вбивства", - наголосив Горбатюк.

 

"З часу останнього лютневого звіту до теперішнього часу, тобто за останній рік, повідомлено про підозру 42 особам, з них п’яти прокурорам, семи суддям, 24 правоохоронцям, серед яких один слідчий, та ще п’яти тітушкам", - додав він

 

Водночас прокурор підкреслив, що цього року до суду направлено 16 обвинувальних актів стосовно 34 осіб, за результатами розгляду судами ухвалено 4 обвинувальні вироки щодо 4 осіб, щодо трьох це позбавлення волі.
 

Раніше стало відомо, що ГПУ завершила розслідування в рамках кримінального провадження щодо екс-заступника начальника Головного управління МВС в Києві за фактами протиправних дій проти учасників громадського руху "Автомайдан" у січні-лютому 2014 року.

 

Нагадаємо, 1 листопада ГПУ повідомила, що завершила досудове розслідування щодо двох колишніх працівників ПМОП "Беркут",  проти екс-заступника начальника сектору кримінального розшуку одного із райуправлінь міліції Києва та оперуповноваженого цього підрозділу, а також стосовно керівника апарату Дарницького районного суду Києва. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.