НОВИНИ

Денісова розповіла голові місії ООН із прав людини в Україні про нові порушення прав політв'язнів у РФ та Криму

Омбудсмен також заявила, що близько 900 в'язнів в ОРДіЛО хочуть відбувати покарання на контрольованій Україною території.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомила голову моніторингової місії ООН із прав людини в Україні Фіону Фрейзер про нові порушення прав незаконно затриманих громадян України в окупованому Криму та Росії. Про це у вівторок, 20 листопада, омбудсмен повідомила на своїй сторінці в Facebook. 

 

 

"Тривожні новини надійшли з Криму. Мені стало відомо про утримання у так званій "ямі" кількох громадян України. Серед них – затриманий два тижні тому Ділавер Гафаров. До карцеру потрапили й учасники справи "Веджіє Кашка" – Бекір Дегерменджи, Руслан Трубач, Кязім Аметов. Ще двоє кримських татар опинились у "спецблоці" у Ростові-на-Дону. Обидва – фігуранти справи "Хізб ут-Тахрір" Ремзі Меметов та Енвер Мамутов", – йдеться в повідомленні.

 

Денісова наголосила, що вже звернулась до українського консула, аби він перевірив відповідну інформацію. Водночас омбудсмен надіслала запити до Уповноваженого з прав людини у РФ Тетяни Москалькової та до голови Ради при президентові РФ з розвитку громадянського суспільства і прав людини Міхаїла Фєдотова.

 

"Я закликала їх вжити всіх заходів щодо забезпечення належних умов тримання українських громадян та надання їм кваліфікованої медичної допомоги. Я постійно отримую інформацію і про недотримання прав людини у місцях позбавлення волі на тимчасово окупованій території Донецької і Луганської областей", – додала вона.

 

За її даними, в ОРДіЛО розташовані 28 колоній, де станом на 2014 рік перебувало понад 16 тисяч засуджених.

 

"Майже 900 в'язнів написали заяву, що хочуть відбувати покарання на контрольованій Україною території. А скільки таких, хто ще не наважився на такий крок, на такий подвиг? Ми можемо лише здогадуватись. Україна готова до обміну ув'язненими. Та процес постійно зривають представники окупаційної "влади", – підкреслила омбудсмен.

 

Нагадаємо, 20 жовтня Уповноважена Верховної ради України з прав людини Людмила Денісова повідомила, що прогрес у питанні звільнення українських політв'язнів, яких утримує в місцях позбавлення волі Російська Федерація, відсутній.