НОВИНИ

У ВМС повідомили, хто стане командиром катеру Island, що США передали Україні

У відомстві заявили, що наразі офіцер проходить підготовку на національному флоті.

Командиром патрульного катеру типу Island, що у вересні США передали Україні, стане старший лейтенант Дамір Аулін. Про це у вівторок, 20 листопада, повідомляє прес-центр командування Військово-морських сили Збройних сил України.

 

 

"У 2014 році світ побачив відеоролик, у якому курсанти Академії військово-морських сил імені П.С.Нахімова у Севастополі співають Державний Гімн України під час підняття на території навчального закладу прапора країни-агресора. Нині ці патріоти відроджують Військово-морські сили ЗС України. Старший лейтенант Дамір Аулін – один з них", – йдеться в повідомленні.

 

У відомстві завили, що військовий родом з Кіровоградщини. У 2010 році він вступив до Військово-морського ліцею, а ще за два роки — до флотського вишу в Севастополі, який закінчив у березні 2017-го, але вже в Одесі.

 

"Свій кар’єрний шлях молодий офіцер розпочав на посаді командира артилерійської бойової частини на судні розмагнічування "Балта", та затримався там ненадовго. Військовий моряк швидко набрався досвіду й "дозрів" до командира малого броньованого артилерійського катера "Вишгород", де в повному обсязі зрозумів, що таке відповідальність за ввірені техніку та особовий склад", – зазначається в повідомленні.

 

У ВМС додали, що наразі офіцер проходить підготовку на національному флоті, далі – відрядження до США.

 

"За зразкову службу та високі морально-ділові якості старший лейтенант Аулін був відібраний командуванням Військово-морських сил Збройних сил України на посаду командира патрульного катеру типу Island. Керування бойовою одиницею, яка невдовзі входитиме до складу українських ВМС, безумовно вимагає додаткових навичок і вмінь. Зараз офіцер проходить насичену підготовку на національному флоті, далі – відрядження до Сполучених Штатів Америки, тренування і морські випробування на катерах", – наголосили у відомстві.

 

Нагадаємо, у Балтиморі (США) у четвер, 27 вересня, пройшла церемонія передачі Україні двох патрульних катери типу Island.

 

21 серпня посол України в США Валерій Чалий повідомив, що Вашингтон передасть Україні катери, які підсилять оборонні спроможності в Чорноморському басейні.  За даними ЗМІ, Берегова охорона США 27 вересня планує передати Україні два 33-метрових патрульних катери берегової охорони на під час церемонії в Балтіморі. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.