НОВИНИ

Литва може покинути Інтерпол, якщо його головою стане росіянин

У МВС Литви повідомили, що якщо Прокопчук переможе на виборах, "Інтерпол стане політизованим знаряддям режимної розправи".

В Міністерстві внутрішніх справ Литви заявили, що країна розгляне можливість виходу з Інтерполу, якщо його президентом стане представник Російської Федерації Алєксандр Прокопчук. Про це повідомляє Delfi у вівторок, 20 листопада.

 

За словами глави МВС Литви Эймутиса Місюнаса, у випадку, якщо нинішній віце-президент Інтерполу Прокопчук переможе на виборах, "Інтерпол стане політизованим знаряддям режимної розправи".

 

"Ми бачимо, що і раніше в Росії були спроби використовувати міжнародні ордери на арешт і можливості Інтерполу для розправи з активістами громадянського і демократичного суспільства Росії, так і з литовськими посадовими особами", - заявив міністр.

 

У резолюції Сейму, ухваленій 20 листопада йдеться, що якщо главою Інтерполу буде обраний представник Росії, то Литва буде змушена розглянути можливість виходу з цієї організації разом з іншими демократичними країнами.

 

Раніше Меджліс кримськотатарського народу закликав не допустити обрання главою Інтерполу Прокопчука. 

 

Нагадаємо, 19 листопада німецький депутат Європейського парламенту Ребекка Гармс закликала країни ЄС вийти з Інтерполу, якщо організацію очолить Прокопчук.

 

Також 19 листопада міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявив, що Україна розгляне питання про призупинення свого членства в Інтерполі, якщо його очолить Прокопчук.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.