НОВИНИ

Британія закликала РФ припинити дестабілізацію в Азовському морі

У британському МЗС заявили, що обмеження свободи судноплавства Росією дестабілізує регіональну економіку.

Велика Британія закликала Росію припинити затримувати та перешкоджати доступу суден до Азовського моря після того, як це питання нещодавно обговорили у Раді із закордонних справ ЄС. Про це йдеться в заяві британського МЗС.

 

Зазначається, що постійне обмеження свободи судноплавства Росією дестабілізує регіональну економіку. Водночас обмеження свободи супроводжувалось збільшенням російської військової присутності в морі.

 

"Росія і її сили безпеки продовжують порушувати українське та міжнародне судноплавство, які заходять в українські порти в Азовському морі. У березні Росія відкрила незаконно збудований міст через Керченську протоку, який з'єднує Росію з окупованим Кримським півостровом", - нагадали у прес-службі міністерства.

 

"З того часу Росія проводить операції із зупинки та пошуку вантажних суден, які прибувають та відпливають з українських портів в Азовському морі. Це спричиняє затримки, значне збільшення транспортних витрат і зниження доходів українських портів", - додали у британському МЗС.

 

Наголошується, що понад 200 суден постраждали від "політики, яка завдає шкоди економіці України та підриває її суверенітет".

 

"Ми також стурбовані зростанням військової присутності Росії в Азовському морі. Велика Британія підтримує суверенітет і територіальну цілісність України в межах її визнаних кордонів і територіальних вод. Закликаємо Росію забезпечити безперешкодний доступ торговельних суден через Керченську протоку та Азовське море", - йдеться у заяві.

 

Раніше високий представник ЄС в закордонних справах і політики безпеки Федеріка Могеріні повідомила, що Союз планує здійснити конкретні заходи щодо ситуації в Азовському морі.

 

Нагадаємо, 19 листопада міністри закордонних справ Європейського союзу обговорили ситуацію в Україні, зокрема агресію Росії в Азовському морі та проведення незаконних "виборів" в окупованих районах Донецької та Луганської областей. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.