НОВИНИ

"Лисиця на чолі курника". Сенатори США виступили проти кандидатури росіянина на пост глави Інтерполу

На думку сенаторів, Росія систематично зловживає Інтерполом "з метою зведення рахунків і переслідування політичних опонентів, дисидентів і журналістів".

У Сполучених Штатів група сенаторів виступила зі спільним зверненням, в якому закликала адміністрацію президента США Дональда Трампа і членів Генасамблеї Інтерполу виступити проти кандидатури росіянина Олександра Прокопчука на майбутніх виборах президента організації. Про це йдеться у заяві сенаторів, опублікованій на сайті республіканця Роджера Вікера, передає Інтерфакс-Україна у понеділок, 20 листопада.

 

Під зверненням підписалися демократи Джен Шахін і Кріс Кунс, а також республіканець Марко Рубіо. На думку сенаторів, Росія систематично зловживає Інтерполом "з метою зведення рахунків і переслідування політичних опонентів, дисидентів і журналістів". У заяві наголошується, що Прокопчук особисто брав участь у стратегії, яка в кінцевому підсумку спрямована на ослаблення демократичних інститутів і заохочення авторитарного режиму Путіна.

 

"Обрання новим президентом Інтерполу генерал-майора Олександра Прокопчука на кшталт ідеї поставити лисицю на чолі курника" - йдеться у тексті.

 

Сенатори попереджають, якщо Олександр Прокопчук буде обраний главою Інтерполу, то Росія продовжить "зловживати червоними повідомленнями" (повідомлення про арешт, які направляють усім країнам-членам організації - ред.) і "блокувати зусилля з реальної реформи" організації. Крім того, вони побоюються, що Прокопчук отримає доступ до конфіденційних даних, які "зміцнять можливості Кремля в області переслідування критиків, які живуть за межами Росії".

 

"З цих причин ми настійно закликаємо всіх 192 членів відстоювати цілісність Інтерполу як законного міжнародного правоохоронного механізму і голосувати проти пана Прокопчука", - пишуть сенатори. Вони також закликали адміністрацію Дональда Трампа використати свій голос і вплив, щоб не допустити обрання Олександра Прокопчука.

 

Нагадаємо, 19 листопада німецький депутат Європейського парламенту Ребекка Гармс закликала країни Європейського Союзу вийти з Інтерполу, якщо організацію очолить російський генерал-майор Алєксандр Прокопчук.

 

Раніше члени парламенту Великої Британії закликали міністра внутрішніх справ Саджида Джавіда посприяти обмеженню доступу Росії до бази даних Інтерполу

 

Теги