НОВИНИ

Польща запропонувала персональні санкції через "вибори" в "Л/ДНР"

За словами голови польського МЗС, для отримання обмежень необхідно кілька тижнів.

Польща запропонувала Раді Євросоюзу у закордонних справах ввести персональні санкції проти осіб, які задіяні в організації виборів на окупованих територіях Донецької і Луганської області. Про це повідомив міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович, передає РБК-Україна з посиланням на польські ЗМІ.

 

За його словами, для отримання обмежень необхідно кілька тижнів. Справа має бути розглянута експертами в робочих групах, які повинні скласти точний список осіб, що піддаються санкціям, після чого її розглянуть на рівні послів, а потім міністрів.

 

"Польща запропонувала введення певних санкцій - таких як і за окупацію Криму, тобто внесення в санкційного списку осіб, які брали участь в організації виборів", - повідомив Чапутович.

 

Також Чапутович зазначив, що збільшення військової присутності РФ і її діяльність в Азовському морі блокує порт Маріуполь, що ускладнює експорт України.

 

Як повідомлялося, президент Петро Порошенко заявив, що 12 листопада постійна рада Організації з безпеки і співробітництва в Європі збереться у Відні, щоб обговорити так звані "вибори" на території окупованих районів Луганської та Донецької областей, які відбулися 11 листопада. 

 

Європейський Союз закликав Росію припинити фінансувати та надавати військову допомогу незаконним збройним формуванням в окупованих районах Донбасу. 

 

Нагадаємо, 11 листопада в окупованих районах Донецької та Луганської областей пройшли так звані "позачергові вибори" глав терористичних організацій "Донецька народна республіка" та "Луганська народна республіка". Вони відбулися всупереч українському законодавству, Мінським угодам та міжнародному праву. Однак, попри протест України та світу, окупанти визнали псевдовибори "такими, що відбулися" та оголосили результати –  у ОРДО "переміг" Денис Пушилін (60,85%), натомість в ОРЛО – Леонід Пасічник (68,3%).