НОВИНИ

Євросоюз закликав до судового процесу в справі про вбивство Хашукджі

Могеріні додала, що ЄС і держави-члени розглянуть заходи щодо відповідальних осіб на основі міжнародного права "свого часу".

Європейський союз вимагає судового розгляду справи щодо вбивства журналіста Джамаля Хашукджі, щоб усі відповідальні особи були притягнуті до відповідальності, також ЄС виступив проти страти причетних до злочину. Про це заявила Високий представник ЄС у закордонних справах і політики безпеки Федеріка Могеріні.


"ЄС взяв до відома оголошення владою Саудівської Аравії 15 листопада про останній розвиток подій у розслідуванні вбивства саудівського журналіста Джамаля Хашукджі; проте, як і раніше необхідно пролити світло на обставини, пов'язані з цим огидним злочином, і забезпечити, щоб усі відповідальні особи були притягнуті до відповідальності", – йдеться в заяві.  

 

Могеріні наголосила, що кроком на шляху до цього повинен стати початок судового процесу, зазначає Могеріні. Вона підкреслила, що судовий розгляд важливий для забезпечення справедливості в цьому питанні, це те, чого вимагає міжнародне співтовариство, а також сім'я і друзі Хашукджі.

 

Крім того, Могеріні нагадала, що Європейський Союз із самого початку однозначно закликав до повного і прозорого розслідування вбивства саудівського журналіста, що заслуговує довіри.

 

За її словами, разом з міжнародними партнерами ЄС уважно стежитиме за результатами розслідування, а також наполягатиме, що Саудівській Аравії необхідно гарантувати, щоб подібне ніколи не повторилося.

 

Могеріні додала, що ЄС і держави-члени розглянуть заходи щодо відповідальних осіб на основі міжнародного права "свого часу". У документі також наголошується, що Європейський Союз виступав проти страти в усіх випадках і за будь-яких умов.

 

Як повідомлялося 15 листопада, генеральний прокурор Саудівської Аравії Сауд аль-Моеб вимагає смертної кари для п'ятьох обвинувачених у вбивстві журналіста Джамаля Хашукджі. Прокурор повідомив, що зараз 21 особа знаходиться під вартою, 11 – оголосили обвинувачення.

 

Нагадаємо, 2 жовтня  в генеральному консульстві Саудівської Аравії в Стамбулі зник Хашукджі. 6 жовтня турецькі правоохоронці почали кримінальне розслідування його зникнення, вони підозрюють, що журналіста вбили на території диппредставництва.

 

За даними ЗМІ, щонайменше п'ятеро людей, яких турецька поліція назвала підозрюваними у справі про зникнення Хашукджі, пов'язані з наслідним принцом Саудівської Аравії Мухаммедом бен Сальманом Аль Саудом. 

 

20 жовтня влада Саудівської Аравії повідомила, що Хашукджі помер від задушливого захоплення ззаду або задушення руками. 

 

23 жовтня стало відомо, що тіло убитого Хашукджі було виявлено на території резиденції саудівського генконсульства в Стамбулі. Журналіст газети Turkish Daily Sabah Назіф Караман заявив, що у саудівському консульстві в Стамбулі Хашукджі задушили пластиковим пакетом. Згідно з аудіозаписом, вбивство тривало близько семи хвилин. Крім того, вбивці розклали пластикові пакети на підлозі, перш ніж розчленувати тіло Хашукджі – 15-хвилинний процес, який очолив Салах аль-Тубаігі, глава Саудівської наукової ради з судової експертизи.

 

Крім того, міністр закордонних справ Саудівської Аравії Адель аль-Джубейр заявив, що вже звільнили п'ять ключових чиновників, причетних до смерті Хашукджі, ще 18 людей заарештовані.

 

15 листопада генеральний прокурор Саудівської Аравії Сауд аль-Моеб заявив, що вимагає смертної кари для п'ятьох обвинувачених у вбивстві Хашукджі. За його словами, зараз 21 особа знаходиться під вартою, 11 – оголосили обвинувачення.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.