НОВИНИ

"Стиль Кремля". У МЗС різко відреагували на ситуацію довкола посла Угорщини

Раніше прес-секретар МЗС Угорщини заявила, що Ійдярто не викликали до українського зовнішньополітичного відомства.

Посла Угорщини в Україні Іштвана Ійдярто викликали в Міністерство закордонних справ України через заяви угорського прем'єр-міністра Віктора Орбана, йому було висловлено рішучий протест та наголошено на неприпустимості втручання у внутрішні справи України. Про це в понеділок, 19 листопада, повідомив заступник міністра закордонних справ Василь Боднар.

 

"Посла Угорщини було запрошено до МЗС України директором профільного департаменту для демаршу щодо деструктивних заяв угорського прем'єра Орбана. Те, що посол попередньо сам просився на зустріч не впливає ні на зміст, ні на форму демаршу. Послу Угорщини було висловлено рішучий протест у зв'язку із заявами Орбана, наголошено на неприпустимості втручання у внутрішні справи України, зокрема у триваючий виборчий процес", – йдеться в повідомленні.

 

Боднар також додав, що Ійдярто з розумінням сприйняв занепокоєння української сторони.

 

Водночас заступник глави українського МЗС розкритикував дії Будапешту, який заявляє, що Ійдярто не викликали до зовнішньополітичного відомства. Зазначимо, що про це раніше заявила прес-секретар МЗС Угорщини Тамаш Менцер.

 

"Останнім часом дії і заяви угорської сторони все більше нагадують стиль Кремля. То угорський прем'єр синхронно з Москвою декларує відмову від контактів з українською владою, то угорська дипломатія переходить на рейки маніпуляцій і перекручень. Не зважаючи на турбулентності в двосторонніх відносинах, я намагався стримано коментувати існуючі проблеми. Але чашу мого дипломатичного терпіння переповнила відверта брехня МЗС Угорщини щодо виклику їхнього посла", – підкреслив Боднар.

 

Крім того, він назвав відповідні дії угорської сторони "методами кремлівської пропаганди".

 

"Дуже шкода, що свою роботу в Україні новий угорський посол (а також його колеги в Будапешті) розпочинає методами кремлівської пропаганди", – підсумував дипломат.

 

 

Як повідомлялося, 16 листопада до Міністерства закордонних справ України було запрошено новопризначеного посла Угорщини в Україні Іштвана Ійдярто. Послу був висловлений рішучий протест у зв’язку з останніми заявами прем’єр-міністра Угорщини Орбана та віце-прем’єр-міністра з питань національної політики Шем`єна щодо України.

 

Нагадаємо, прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що домовленості з чинним політичним керівництвом України для Будапешта не є можливими.

 

8 листопада українське МЗС видало агреман угорському дипломату Іштвану Ійдярто на призначення послом у Києві.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.