НОВИНИ

Луценко повідомив, що ГПУ може висунути нову підозру екс-очільнику ДФС Продану

Генпрокурор наголосив, що в правоохоронців є "усі підстави" для оголошення підозри.

Генеральна прокуратура України може висунути нову підозру колишньому виконувачу обов’язків голови Державної фіскальної служби Мирославу Продану. Про це повідомив генеральний прокурор Юрій Луценко після засідання регламентного комітету парламенту.

 

За його словами, у ГПУ є "усі підстави" для оголошення підозри.

 

"Так, дійсно, останнім часом все більше уваги в ЗМІ набуває справа екс-керівника ДФС Продана… Продан підозрюється СБУ та ГПУ  у особистому незаконному збагаченні. Фактично йдеться про те, що він разом з дуже близькою людиною купили за 2,5 млн євро нерухомість. Слідство володіє повністю багатомісячною перепискою усіх діючих осіб: хто, звідки, куди і в якому вигляді коштів має перераховувати…Я як генпрокурор скажу, що в ГПУ є усі підстави для оголошення підозри Продану", – наголосив глава ГПУ.

 

Крім того, він підкреслив, що дане кримінальне провадження хвилює нинішніх високопосадовців. Зокрема, журналісти попросили Луценка оцінити заяву прем'єр-міністра Володимира Гройсмана про вибіркове правосуддя і "показуху" в системі боротьби з корупцією у контексті справи Продана.

 

"Ця справа безумовно хвилює нинішніх високо посадовців. Тим не менше вона пройшла без жодних побоювань стосовно тиску, а йшла відповідно чинного законодавства. Я не розумію заяви прем’єр-міністра. З моєї точки зору, в разі обґрунтованих підозр щодо високо посадовця від уряду глава уряду має тільки одну відповідь – закон один для усіх... незалежно від рівня дружби. Додам, у ГПУ залишилась ще половина цієї справи, і впевнений, що це ще не кінець підозри цьому та іншим високопосадовцям чинної влади", – заявив генпрокурор.

 

Як повідомлялося, 15 листопада Спеціалізована антикорупційна прокуратура склала письмове повідомлення про підозру щодо колишнього виконувача обов’язків голови Державної фіскальної служби Мирослава Продана.

 

Нагадаємо, 5 вересня Кабінет міністрів ухвалив рішення про звільнення з посади виконувача обов’язків Державної фіскальної служби Мирослава Продана, який  вирішив звільнитися з посади за власним бажанням.

 

За 2015 рік Мирослав Продан задекларував 103 775 заробітної плати, а його дружина-підприємець отримала дохід у 762 000 грн та ще 38 165 процентів з ПАТ акціонерний банк "Укргазбанк".

 

Мирослав Продан народився 08 жовтня 1979 року у Могилів - Подільському районі Вінницької області. З 2005 року працює у структурах податкової Вінницької області. З 2008 року – займає керівні посади в податкових органах м. Вінниця, Черкаської області та Міжрегіонального головного управління ДФС — Центрального офісу з обслуговування великих платників. З липня 2016 року – виконувач обов’язків заступника Голови Державної фіскальної служби України. З 3 березня 2017 – в.о. голови ДФС.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.