НОВИНИ

Україна передала в ПА НАТО доповіді про діяльність російських ПВК на Донбасі

Також доповіді містять факти, прізвища та докази безпосереднього їх використання урядом РФ для вирішення завдань державної політики за кордоном.

Україна передала членам Парламентської асамблеї НАТО дві доповіді про діяльність російських приватних військових компаній (ПВК) в Україні та Сирії. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на повідомлення глава постійної делегації в ПА НАТО Ірини Фриз в Facebook.

 

За її словами, у доповідях викривається діяльність ПВК на Донбасі і в Сирії.

 

"Сьогодні передали нашим партнерам NATO Parliamentary Assembly/Assemblée parlementaire de l'OTAN дві окремі доповіді на тему, що розглядається на сесії - діяльність російських приватних військових компаній. Доповіді InformNapalm і The Security Service of Ukraine розглядають ці питання. В них викривається діяльність ПВК на Сході України і Сирії", - повідомила вона.

 

Також доповіді містять факти, прізвища та докази безпосереднього їх використання урядом РФ для вирішення завдань державної політики за кордоном.

 

"Сьогодні російські ПВК є аналогом Сил спеціальних операцій, що застосовуються з метою зниження іміджевих ризиків для Кремля і його прихованого участі в силових акціях за межами Росії. У цьому контексті окремо передала доповідь представниці британської делегації Мадлин Мун (Madeleine Moon) - автор доповіді "Сили спеціальних операцій в сучасному середовищі безпеки", яка у Комітеті з питань оборони і безпеки була прийнята одноголосно", - зазначила Фріз.

 

Крім того, у доповіді говориться, що сили НАТО повинні розвивати компонент контртерористичних заходів та боротьби з поширенням біологічної, ядерної та хімічної зброї.

 

Як повідомлялося, 12 листопада постійна рада ОБСЄ засудила проведення незаконних "виборів" в окупованих районах Донецької та Луганської областях. 14 листопада Комітет міністрів Ради Європи обговорив так звані "вибори" на окупованому Донбасі та заявив про невизнання цього порушення Мінських угод. 

 

Європейський Союз закликав Росію припинити фінансувати та надавати військову допомогу незаконним збройним формуванням в окупованих районах Донбасу. Постійна рада ОБСЄ 12 листопада засудила проведення незаконних "виборів" в окупованих районах Донецької та Луганської областях. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.