НОВИНИ

Угорська влада сприяла втечі колишнього прем’єр-міністра Македонії до Будапешту

Кримінальний суд Македонії також очікує підтвердження перебування Груєвскі в Угорщині, щоб випустити міжнародний ордер на арешт.

В поліції Албанії та Чорногорії повідомили, що колишній глава уряду Македонії Нікола Груєвські, який звинувачується у корупції, був нелегально доставлений до Будапешту через Сербію, Албанію та Чорногорію за допомогою влади Угорщини. Про це повідомляє Deutsche Welle.

 

За словами правоохоронців, Груєвський проїхав через Албанію та Чорногорію на автомобілі посольства Угорщини.

 

Також вони повідомляють, що у них не було формальних причин для зупинки колишнього прем’єр-міністра, однак його закордонний паспорт був відібраний ще у Македонії. Він використовував ID-карту, що є дозволеним. 

 

Однак для в’їзду на територію Угорщини, чи іншої країни ЄС, йому вже була необхідність наявності закордонного паспорта. Тому угорська влада, допомагаючи Груєвському, порушила закони країни стосовно міграції.

 

Повідомляється, що допомогу міг надати прем’єр Угорщини Віктор Орбан, який є давнім товаришем Груєвського.

 

Як повідомлялося 13 листопада, у Македонії поліція видала ордер на арешт колишнього прем'єр-міністра країни Ніколи Груєвські, якого засудили до двох років позбавлення волі за порушення при купівлі службового автомобіля Mercedes S600 у 2012 році. Раніше Груєвскі звинуватили в отриманні € 22 млн хабара від китайської компанії за дозвіл на будівництво автомобільних доріг. 

 

14 листопада прем'єр-міністр Македонії Зоран Заєв закликав Угорщину видати колишнього прем'єр-міністра Македонії Ніколу Груєвські, якого засудили до двох років позбавлення волі за порушення при купівлі службового автомобіля Mercedes S600 у 2012 році, який втік до Будапешта, де попросив політичного притулку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.