НОВИНИ

У МЗС закликали підтримати оновлену резолюцію на Генасамблеї ООН

Міжнародне співтовариство продовжує чітко дотримуватися політики невизнання спроби анексії АР Крим та засуджує усі намагання РФ щодо її легітимізації.
У Міністерстві закордонних справ України заявили, що схвалення Третім комітетом 73 сесії Генасамблеї ООН оновленої та посиленої "кримської" резолюції  є важливим внеском у продовження міжнародного тиску на Росію у зв’язку з незаконною окупацією  Криму. Про це  йдеться у повідомленні МЗС.
 

"Міжнародне співтовариство продовжує чітко дотримуватися політики невизнання спроби анексії АР Крим та засуджує усі намагання РФ щодо її легітимізації, у тому числі шляхом незаконного проведення російських виборів на території півострова. Потужним сигналом для Кремля стало включення до тексту документа посилання на резолюцію ГА ООН 1974 року про визначення агресії, а також вимога повернути незаконно захоплений Крим", - йдеться у повідомленні.

 

Проект документа  базується на резолюціях Генасамблеї попередніх років щодо прав людини в окупованому Криму, а також на черговій тематичній доповіді Управління Верховного Комісара ООН з прав людини. Росія не виконала жодного з положень цих резолюцій, а ситуація з правами людини на півострові продовжує погіршуватися.

 

Резолюція також привертає увагу до проблеми порушень права на свободу слова і зібрань, у т.ч. триваюче блокування українських сайтів і телеканалів, а також захоплення українських радіочастот у Криму.

 

"Вимагаємо від РФ негайно припинити грубі порушення прав людини та забезпечити безперешкодний доступ міжнародним правозахисним механізмам, включно з Моніторинговою місією ООН з прав людини в Україні, на територію тимчасово окупованого півострова. Україна вдячна країнам, які підтримали проект резолюції на засіданні Третього комітету, та закликає усі держави-члени ООН підтримати резолюцію під час голосування на пленарному засіданні Генеральної Асамблеї ООН", - додали у міністерстві.

 

Нагадаємо, 15 листопада Третій комітет Генеральної асамблеї ООН підтримав оновлений проект резолюції, що засуджує порушення прав людини РФ в окупованому Криму. 

 

14 листопада перший заступник міністра інформаційної політики, член української делегації в ООН Еміне Джапарова заявила, що до співавторства оновленого проекту резолюції ООН щодо ситуації з правами людини в окупованому Криму вже приєдналися 35 країн. За її словами, це вперше в історії ООН, коли країна, постійний член Ради безпеки ООН, в резолюціях визначається країною – окупантом і агресором.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.