НОВИНИ

Порошенко схвалив ратифікацію угоди про транш ЄС на мільярд євро

Реалізація відповідного документу дозволить Україні залучити додаткові фінансові ресурси ЄС для їх подальшого спрямування до держбюджету.

Президент України Петро Порошенко підписав закон про ратифікацію кредитної угоди між Україною та Європейським Союзом про залучення кредиту в розмірі одного мільярду євро. Про це в п'ятницю, 16 листопада, повідомляє прес-служба президента.

 

Так, він підписав закон України "Про ратифікацію Меморандуму про взаєморозуміння між Україною як позичальником та Європейським  Союзом як кредитором і кредитної угоди між Україною як позичальником, Національним  банком України як фінансовим агентом позичальника  та Європейським Союзом як кредитором (щодо отримання Україною макрофінансової допомоги Європейського Союзу у сумі до 1 мільярда євро)".

 

"Ці угоди були підписані 14 вересня 2018 року у Києві у розвиток домовленостей глави держави з лідерами інституцій Євросоюзу за результатами саміту "Східне партнерство" 23 листопада 2017 року у Брюсселі та двадцятого саміту Україна-ЄС 9 липня 2018 року в Києві", – йдеться в повідомленні.

 

Як зазначається, реалізація меморандуму про взаєморозуміння та кредитної угоди дозволить Україні залучити додаткові фінансові ресурси ЄС у сумі до 1 мільярда євро для їх подальшого спрямування до державного бюджету.

 

"Передумовою отримання кожного з двох траншів макрофінансової допомоги ЄС у сумі до 500 млн євро кожен є виконання низки узгоджених сторонами заходів щодо реалізації податкової та митної політики, боротьби з корупцією, здійснення малої приватизації, управління державними підприємствами, корпоративного управління в державних банках та банківського нагляду, подальших реформ у сферах енергетики, охорони здоров’я та соціального захисту", – наголошується в повідомленні.

 

Нагадаємо, 8 листопада Верховна Рада України схвалила за основу і в цілому законопроект про  ратифікацію кредитної угоди між Україною та Європейським союзом про залучення кредиту в розмірі одного мільярду євро. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.