НОВИНИ

ФСБ намагалась інфільтрувати агента в британський візовий центр - Bellingcat

Зазначається, що працівники ФСБ мають доступ до камер всередині британського візового центру, схему комп’ютерної мережі в ньому.

Російський сайтThe Insider і британська розслідувальна група Bellingcat провели розслідування, у ході якого з'ясували, що Федеральна служба безпеки Росії намагалася інфільтрувати свого агента в британський візовий центр у Москві. Про це йдеться у матеріалі «Шпигуни без кордонів: як ФСБ проникала в міжнародну візову систему».

 

За даними журналістів, співробітники ФСБ просили завербованого співробітника центру провести без перевірок «пару своїх людей» незадовго до поїздки до Великої Британії агентів, відомих як «Олександр Петров» і «Руслан Боширов», яких підозрюють у замаху на колишнього подвійного агента Сергія Скрипаля. Зазначається, що працівники ФСБ мають доступ до камер всередині британського візового центру, схему комп’ютерної мережі в ньому.  

 

Журналісти ознайомилися зі свідченнями колишнього співробітника візового центру, який попросив притулок у США після того, як ФСБ стала змушувати його до співпраці. В одній із розмов з ним співробітники спецслужби повідомили, що збираються відправити до Британії «пару людей» і хочуть забезпечити безперешкодне отримання ними віз без зайвих перевірок. Це відбувалося навесні 2016 року, за кілька місяців до першого приїзду «Петрова» і «Боширова» до Великої Британії.

 

У цих свідченнях також ідеться, що ФСБ вимагала від колишнього співробітника візового центру, щоб потрібні паспорти потрапили безпосередньо в консульство без перевірки у візовому центрі. У базі даних центру не повинно було залишатися слідів розгляду цих документів. Інформатор розповів співробітнику спецслужби, що для цього їм потрібно завербувати співробітника британського консульства.

 

Як повідомлялося, 5 вересня у Британії прокурори повідомили, що вважають причетними до отруєння Скріпаля та його дочки Юлії двох громадян Росії, а саме – Алєксандра Пєтрова та Руслана Боширова.  Так, слідство вважає, що підозрювані могли в'їхати на територію Британії не під справжніми іменами. Британська поліція показала маршрут підозрюваних росіян з камер спостереження, а Лондон видав європейський ордер на їх арешт.

 

Згодом прем'єр-міністр Британії Тереза Мей заявила, що росіяни  Алєксандр Пєтров та Руслан Боширов, яких британські прокурори вважають причетними до отруєння Скріпалів , є офіцерами ГРУ РФ. За її словами,  близько 250 детективів дослідили 11 000 годин відеоматеріалів з камер спостереження, щоб виявити нападників.

 

Нагадаємо, 18 травня  колишнього шпигуна Сєргєя Скріпаля, якого отруїли у британському місті Солсбері, виписали з лікарні. 9 квітня виписали з лікарні його дочку Юлію Скріпаль.

 

5 березня у Великій Британії, у графстві Вілтшир, 66-річний громадянин Росії Сєргєй Скріпаль потрапив з важким отруєнням до лікарні. Разом з ним була його донька. Відомо, що Скріпаль є колишнім російськими шпигуном, який був засуджений в Росії за шпигунство на користь Британії. Голова міжнародного комітету палати громад Том Тугендхат заявив, що отруєння колишнього російського шпигуна Сєргєя Скріпаля містить всі ознаки причетності Росії.