НОВИНИ

ФСБ намагалась інфільтрувати агента в британський візовий центр - Bellingcat

Зазначається, що працівники ФСБ мають доступ до камер всередині британського візового центру, схему комп’ютерної мережі в ньому.

Російський сайтThe Insider і британська розслідувальна група Bellingcat провели розслідування, у ході якого з'ясували, що Федеральна служба безпеки Росії намагалася інфільтрувати свого агента в британський візовий центр у Москві. Про це йдеться у матеріалі «Шпигуни без кордонів: як ФСБ проникала в міжнародну візову систему».

 

За даними журналістів, співробітники ФСБ просили завербованого співробітника центру провести без перевірок «пару своїх людей» незадовго до поїздки до Великої Британії агентів, відомих як «Олександр Петров» і «Руслан Боширов», яких підозрюють у замаху на колишнього подвійного агента Сергія Скрипаля. Зазначається, що працівники ФСБ мають доступ до камер всередині британського візового центру, схему комп’ютерної мережі в ньому.  

 

Журналісти ознайомилися зі свідченнями колишнього співробітника візового центру, який попросив притулок у США після того, як ФСБ стала змушувати його до співпраці. В одній із розмов з ним співробітники спецслужби повідомили, що збираються відправити до Британії «пару людей» і хочуть забезпечити безперешкодне отримання ними віз без зайвих перевірок. Це відбувалося навесні 2016 року, за кілька місяців до першого приїзду «Петрова» і «Боширова» до Великої Британії.

 

У цих свідченнях також ідеться, що ФСБ вимагала від колишнього співробітника візового центру, щоб потрібні паспорти потрапили безпосередньо в консульство без перевірки у візовому центрі. У базі даних центру не повинно було залишатися слідів розгляду цих документів. Інформатор розповів співробітнику спецслужби, що для цього їм потрібно завербувати співробітника британського консульства.

 

Як повідомлялося, 5 вересня у Британії прокурори повідомили, що вважають причетними до отруєння Скріпаля та його дочки Юлії двох громадян Росії, а саме – Алєксандра Пєтрова та Руслана Боширова.  Так, слідство вважає, що підозрювані могли в'їхати на територію Британії не під справжніми іменами. Британська поліція показала маршрут підозрюваних росіян з камер спостереження, а Лондон видав європейський ордер на їх арешт.

 

Згодом прем'єр-міністр Британії Тереза Мей заявила, що росіяни  Алєксандр Пєтров та Руслан Боширов, яких британські прокурори вважають причетними до отруєння Скріпалів , є офіцерами ГРУ РФ. За її словами,  близько 250 детективів дослідили 11 000 годин відеоматеріалів з камер спостереження, щоб виявити нападників.

 

Нагадаємо, 18 травня  колишнього шпигуна Сєргєя Скріпаля, якого отруїли у британському місті Солсбері, виписали з лікарні. 9 квітня виписали з лікарні його дочку Юлію Скріпаль.

 

5 березня у Великій Британії, у графстві Вілтшир, 66-річний громадянин Росії Сєргєй Скріпаль потрапив з важким отруєнням до лікарні. Разом з ним була його донька. Відомо, що Скріпаль є колишнім російськими шпигуном, який був засуджений в Росії за шпигунство на користь Британії. Голова міжнародного комітету палати громад Том Тугендхат заявив, що отруєння колишнього російського шпигуна Сєргєя Скріпаля містить всі ознаки причетності Росії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.