НОВИНИ

В Угорщині розповіли, чому прийняли заявку екс-прем'єра Македонії про отримання притулку

Водночас в угорському уряді наголосили, як тільки отримають офіційну вимогу Македонії про екстрадицію Груєвські будуть проведені необхідні юридичні процедури.

Угорщина прийняла клопотання прем'єр-міністра Македонії Ніколи Груєвські, якого засудили до двох років позбавлення волі за порушення при купівлі службового автомобіля Mercedes S600 у 2012 році, про отримання притулку в обхід звичних процедур через погрози життю екс-посадовця. Про це заявив речник угорського уряду Золтан Ковач, йдеться у його листі на урядовому сайті About Hungary.

 

"Заявка на отримання притулку була зроблена, згідно з вимогою, через сумніви у справедливому судовому процесі у Македонії та через погрози його життю", –  повідомив Ковач.

 

За його словами, йшлося про виняткову ситуацію, оскільки прохачем притулку виявився колишній прем’єр-міністр, який перебував на посаді понад 10 років. Саме тому угорські органи (не уряд) прийняли рішення розглянути його заявку, у той час як інші прохачі притулку змушені очікувати у транзитній зоні.

 

Крім того, в угорському уряді наголосили, що не мають сумнівів у верховенстві права в Македонії. Ковач додав, як тільки Угорщина отримає офіційну вимогу Македонії про екстрадицію Груєвські будуть проведені необхідні юридичні процедури.

 

Як повідомлялося 13 листопада, у Македонії поліція видала ордер на арешт колишнього прем'єр-міністра країни Ніколи Груєвські, якого засудили до двох років позбавлення волі за порушення при купівлі службового автомобіля Mercedes S600 у 2012 році. Раніше Груєвскі звинуватили в отриманні € 22 млн хабара від китайської компанії за дозвіл на будівництво автомобільних доріг. 

 

14 листопада прем'єр-міністр Македонії Зоран Заєв закликав Угорщину видати колишнього прем'єр-міністра Македонії Ніколу Груєвські, якого засудили до двох років позбавлення волі за порушення при купівлі службового автомобіля Mercedes S600 у 2012 році, який втік до Будапешта, де попросив політичного притулку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.