НОВИНИ

Поліція розслідує передачу УПЦ МП Почаївської лаври

У Міністерстві культури вимагають скасувати реєстрацію прав УПЦ МП на Почаївську лавру.

У Тернопільській області поліція проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом можливих зловживань при передачі Почаївської лаври в користування Українській православній церкві Московського патріархату. Про це в п'ятницю, 16 листопада, повідомляє прес-служба прокуратури Тернопільської області.

 

"Слідчим  управлінням Головного управління Національної поліції в Тернопільській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом неправомірних дій державного реєстратора, який зловживаючи своїми повноваженнями, здійснив державну реєстрацію права користування нерухомим майном комплексу Почаївської лаври за УПЦ Московського патріархату", – йдеться в повідомленні.

 

Як зазначається,представник Міністерства культури України оскаржив до Міністерства юстиції зазначені дії реєстратора із вимогою скасувати рішення про держреєстрацію права користування нерухомим майном комплексу Почаївської лаври та притягнути реєстратора до відповідальності.

 

Досудове розслідування триває.  

 

Як повідомлялося, 20 липня 2016 року спеціальна комісія Тернопільської обласної ради мала перевірити законність передачі храмового комплексу Почаївської Лаври представникам УПЦ Московського патріархату. За словами голови облради Віктора Овчарука, до президента і Верховної Ради України неодноразово зверталася з проханням повернути Почаївську Лавру у власність держави.

 

У попередніх зверненнях йшлося про те, що розпорядженням уряду Віктора Януковича в 2003 році, попри позицію громадськості, споруди Почаївської Лаври виключили зі складу Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника.

 

У грудні того ж року комплекс споруд передали в безкоштовне користування представникам Української Православної церкви Московського патріархату. Договір діє 49 років – до 1 січня 2052 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.