НОВИНИ

Польща просить Україну видати грузина, якого підозрюють у вбивстві

Відповідне клопотання подав віце-міністр юстиції Польщі Лукаш Пєбяк.

Віце-міністр юстиції Польщі Лукаш Пєбяк підписав лист до генерального прокурора України Юрія Луценка  з офіційним клопотанням лудзького окружного прокурора про екстрадицію громадянина Грузії, підозрюваного у вбивстві 28-річної жінки у місті Лудзь. Про це повідомляє "Польське радіо".

 

"Ми сподіваємося, що українська влада видасть нам цю людину, бо вчинок є дуже серйозним, докази, як здається, переконливі, а інцидент є резонансним і ним цікавиться громадськість", – зауважив він.

 

За його словами, підозрюваний не є громадянином України, тому "питання, пов’язані з можливою забороною видання власних громадян слід відкинути".

 

"Маємо надію, що українська сторона ефективно проведе відповідне провадження і видасть підозрюваного польським органам правосуддя", – ДОДАВ віце-міністр.

 

Раніше Генпрокуратура України відмовила Росії у екстрадиції грузинського бійця АТО Гії Церцвадзе.

 

Нагадаємо, 15 січня 2017 року  Церцвадзе затримали в київському аеропорту «Жуляни», коли той повертався з Грузії до України, оскільки він знаходився в міжнародному розшуку по лінії Інтерполу з боку Росії. ​Його адвокат Ксенія Проконова повідомила, що Солом'янський районний суд Києва заарештував Церцвадзе на 40 діб.

 

26 січня 2017 року генпрокурор Юрій Луценко повідомив, що Церцвадзе звільнили з Лук'янівського слідчого ізолятора в Києві. Із нього зняли тимчасовий арешт за рішенням прокуратури

 

Влада Грузії заявляла, що робить все для того, щоб не допустити екстрадиції з України до Росії Церцвадзе. Голова комітету з оборони і безпеки ​Іраклій Сесіашвілі розповів, що Церцвадзе є не простим колишнім рядовим співробітником грузинських силових структур, а колишнім високопоставленим спецназівцем, носієм секретної інформації.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.